Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/9/2022

Υπεύθυνος R&D (Έδρα Χανιά)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Executive Search & Selection είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερα από 50 χρόνια εμπειρίας, ειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτατων και ανώτερων στελεχών σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό πελάτη μας, που εδρεύει στα Χανιά και δραστηριοποιείται στους τοµείς του σκυροδέματος, έτοιμων κονιαμάτων, υποστρωµάτων δαπέδων, ασφαλτικών και λατοµικών προϊόντων, αναζητείται:

Υπεύθυνος R&D (Ref.6222/RDE/ESS/GR)

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Έρευνα & ανάπτυξη νέων προϊόντων, καθώς και βελτιστοποίηση των υπαρχόντων
  • Έλεγχος ποιότητας των παραγόμενων προϊόντων
  • Έλεγχος ορθής εφαρμογής των διαδικασιών του Συστήματος Ποιότητας, των μέτρων Ασφαλείας καθώς και σχεδιασμός νέων μεθόδων για αποτελεσματικότερη διασφάλισης της
  • Υποστήριξη δοκιμών του τμήματος Έρευνας & Ανάπτυξης
  • Διενέργεια εργαστηριακών ελέγχων και δοκιμών και εφαρμογή εργαστηριακών μεθόδων
  • Ευθύνη για την οργάνωση και παρακολούθηση συντήρησης του εργαστηριακού εξοπλισμού
  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο Χημικού ή Χημικού Μηχανικού ή Μηχανικού Ορυκτών Πόρων
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση βιομηχανικής εταιρείας.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εξοικείωση στο χειρισμού Η/Υ
  • Αναλυτική σκέψη, ικανότητα επίλυσης σύνθετων προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Αίσθημα ευθύνης, συνέπεια και ακρίβεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ιδιαίτερα ανταγωνιστικό μισθό, εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και συμμετοχή στα έξοδα κατοικίας σε περίπτωση μετεγκατάστασης
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό και άριστο περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.