Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/3/2020

Υπεύθυνος Ανάπτυξης Πωλήσεων B2B (Home-based)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη HOME BASED | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εταιρείας απεντόμωσης, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Διατήρηση και διαχείριση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας
• Ανάπτυξη νέου πελατολογίου και παρακολούθηση της αγοράς για εντοπισμό νέων ευκαιριών συνεργασίας
• Υπεύθυνος για την παρουσίαση των υπηρεσιών της εταιρείας
• Σύνταξη και αποστολή των προσφορών στους πελάτες
• Παρακολούθηση του ανταγωνισμού, εντοπισμός των συγκριτικών πλεονεκτημάτων και αντίστοιχη ενημέρωση των managers

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
• Απόφοιτος/η ΤΕΙ / ΑΕΙ ιδανικά Γεωπονικής σχολής
• Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον δυο (2) ετών σε θέση πωλήσεων
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Καλός χειρισμός Η/Υ και εφαρμογών MS Office
• Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαχείρισης έργων
• Άριστη διαπραγματευτική ικανότητα
• Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Παροχές Εταιρείας
• Aνταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Μεταβλητές αποδοχές βάση απόδοσης
• Εταιρικό κινητό, laptop και αυτοκίνητο
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας και εκπαίδευση

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.