Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/04/2024

Σερβιτόρος Ξενοδοχείου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις εργαστεί στο σέρβις ξενοδοχείου; Έχεις στόχο να εξελιχθείς στο ρόλο του/της Σερβιτόρου/ας; Ψάχνουμε για έναν δυναμικό/ή και ενεργητικό/ή σερβιτόρο/α. Αν είσαι εσύ, κάνε την αίτησή σου τώρα!

Οι αρμοδιότητες του/της Σερβιτόρου/ας είναι οι εξής:
  • Καλωσόρισμα των πελατών και οδήγησή τους στο τραπέζι
  • Εξυπηρέτηση των πελατών με φιλικό και επαγγελματικό τρόπο
  • Σερβίρισμα των πιάτων και των ποτών στα τραπέζια
  • Παρουσίαση των πιάτων με επαγγελματικό τρόπο
  • Συντήρηση καθαριότητας στον χώρο εργασίας και στους περιβάλλοντες χώρους
  • Συνεργασία με τη διοίκηση του ξενοδοχείου για οποιαδήποτε ειδική εκδήλωση ή απαιτήσεις
  • Απάντηση σε ερωτήσεις των πελατών σχετικά με το μενού ή τις προτάσεις
  • Παρακολούθηση ιδιαίτερων διατροφικών αναγκών ή περιορισμών των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχολής τουριστικών επιχειρήσεων
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο τουλάχιστον 3*
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Σοβαρή με διάθεση εξυπηρέτησης προσωπικότητα

Παροχές

Το Ξενοδοχείο προσφέρει τις παρακάτω αποδοχές για την θέση Σερβιτόρος/α:
  • Επαγγελματικό και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Αποδοχές βάσει προσόντων
  • Μόνιμη εργασία

Αν πιστεύεις ότι είσαι ο τέλειος υποψήφιος για τη θέση του σερβιτόρου/ας, κάνε την αίτηση για αυτήν τη θέση και κάντε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας!

Έχεις απορίες; Mη διστάσεις να επικοινωνήσεις με την ομάδα του Τουρισμού και της Φιλοξενίας στο +30 6941617500.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.