Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/12/2016

Διευθυντής Καταστήματος Ένδυσης

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΛΑΜΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για την εύρυθμη λειτουργία και διεύθυνση του καταστήματος ένδυσης στην περιοχή της Λαμίας.

Στις αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνονται:
• Διαχείριση και κλείσιμο ταμείου
• Καθοδήγηση ομάδας πωλήσεων
• Διαχείριση, εκπαίδευση και αξιολόγηση προσωπικού καταστήματος
• Παραγγελιοληψία, παραλαβή προϊόντων
• Διαχείριση αποθεμάτων
• Ανάλυση και  πρόβλεψη μελλοντικών πωλήσεων
• Επίλυση προβλημάτων και παραπόνων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

• Δίπλωμα ή πτυχίο στο Business Studies ή Fashion Management
• Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία ως Διευθυντής Καταστήματος
• Άριστη γνώση MS Office
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
• Εμπειρία σε κατάστημα βρεφανάπτυξης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Γνώσεις Merchandizing

Δεξιότητες Υποψήφιου
• Πωλησιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Ηγετικές ικανότητες και παρακίνηση προσωπικού
• Δυνατότητα διοίκησης ομάδας και επίλυσης κρίσεων
• Προσανατολισμός στην επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων του καταστήματος
• Αντοχή στην πίεση και διεκπεραίωση παράλληλων εργασιών
• Πελατοκεντρικός προσανατολισμός

Παροχές

• Ανταγωνιστικός μισθός, ανάλογος της εμπειρίας και των προσόντων
• Προοπτικές εξέλιξης
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας