Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/05/2023

Σερβιτόροι

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΛΑΡΝΑΚΑ | Κύπρος

H Mavromatis Employment Bureau αναζητά για λογαριασμό πελάτη της έμπειρους σερβιτόρους για εργασία σε sea food bar restaurant στην περιοχή της Λάρνακας στην Κύπρο.

Αρμοδιότητες Θέσης:
  • ετοιμασία τραπεζιών του εστιατορίου, με ιδιαίτερη προσοχή στην υγιεινή και την τάξη
  • φροντίδα πελατών κατά την είσοδό τους
  • παρουσίαση των μενού του εστιατορίου και παροχή βοήθειας στους πελάτες για την επιλογή φαγητού/ποτών
  • λήψη και σερβίρισμα παραγγελιών
  • παροχή απαντήσεων σε ερωτήσεις ή προτάσεων για συμπληρωματικά προϊόντα
  • συνεργασία με τους άλλους σερβιτόρους του εστιατορίου και το προσωπικό της κουζίνας ή του μπαρ
  • αντιμετώπιση παραπόνων ή προβλημάτων με θετική στάση
  • έκδοση λογαριασμών και λήψη πληρωμής

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • αποδεδειγμένη εμπειρία ως σερβιτόρος εστιατορίου ή σερβιτόρος σε άλλο περιβάλλον
  • πρακτική εμπειρία στη χρήση ταμειακής μηχανής
  • προσοχή στην καθαριότητα και την ασφάλεια
  • υπομονή και πελατοκεντρική προσέγγιση
  • εξαιρετικές δεξιότητες στις διαπροσωπικές επαφές και φιλική συμπεριφορά
  • υπευθυνότητα και αξιοπιστία

Οι υποψήφιοι που πληρούν τα παραπάνω προσόντα μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους.