Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/12/2022

Πωλητής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η EVOCHEM A. E. εταιρεία παραγωγής και διανομής των ανεγνωρισμένων brands MERCOLA, MINOS, SWAN, PGP στοχεύει στην περαιτέρω ανάπτυξη του δικτύου πωλήσεων της. Στο πλαίσιο αυτό αναζητά ένα νέο συνεργάτη που θα ενισχύσει την ομάδα πωλήσεων της στην Βόρεια Ελλάδα, με έδρα στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Προώθηση των προϊόντων της εταιρείας στο χώρο των χρωματοπωλείων, υλικών οικοδομής, καταστημάτων ειδών κιγκαλερίας και βιομηχανικών ειδών.
  • Συντήρηση του πελατολογίου της εταιρείας.
  • Ανάπτυξη του πελατολογίου της εταιρείας.
  • Διαπραγμάτευση και επίτευξη εμπορικών συμφωνιών.
  • Τήρηση εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής.
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού και προτάσεις βελτίωσης.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

  • Εμπειρία τουλάχιστον 3-5 χρόνια σε πωλήσεις στο χώρο των χρωματοπωλείων, οικοδομικών υλικών, ειδών κιγκαλερίας (κατά προτίμηση).
  • Εμπειρία στην οργάνωση και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων.
  • Δυνατότητα πραγματοποίησης ταξιδιών επαρχίας.
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας επιθυμητή.
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office Word, Excel & Internet.
  • Δίπλωμα οδήγησης.

Ικανότητες:

  • Προσήλωση στους στόχους και στην επίτευξη αποτελεσμάτων.
  • Επικοινωνιακή ευχέρεια και ικανότητα διαπραγμάτευσης.
  • Μεθοδικότητα στην τήρηση του προγράμματος και τυπικότητα στις αναφορές.

Παροχές

  • Η εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και εξαιρετικές προοπτικές καριέρας.