Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/01/2021

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ - ΣΕΡΡΕΣ

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία παραγωγής τροφίμων με εγκαταστάσεις στην περιοχή των Σερρών, αναζητούμε Διευθυντή Παραγωγής.

Διευθυντής Παραγωγής-Σέρρες (Ref. 5160/PRM/ESS/GR)

Το στέλεχος θα αναφέρεται στον Διευθυντή Εργοστασίου και θα έχει την ευθύνη για την οργάνωση και διοίκηση της παραγωγής, καθώς και για την ανάπτυξη και εισαγωγή νέων μεθόδων και διαδικασιών, με σκοπό την αύξηση της παραγωγικότητας.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:
  • Υπεύθυνος για τη βέλτιστη λειτουργία των γραμμών παραγωγής με σκοπό την επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων.
  • Σχεδιάζει, προγραμματίζει και οργανώνει τις γραμμές παραγωγής λαμβάνοντας, παράλληλα, υπόψη το κόστος των υλών και των επιμέρους εργασιών, με τελικό σκοπό την εξοικονόμηση χρόνου και την διασφάλιση της ποιότητας
  • Παρακολουθεί καθημερινά το σύνολο της παραγωγής και των φάσεων της, ενώ διαχειρίζεται τυχόν έκτακτα ζητήματα (βλάβες μηχανημάτων, απουσία προσωπικού κ.λπ.), προκειμένου να διασφαλιστεί η εύρυθμη λειτουργία της παραγωγής
  • Ελέγχει την τήρηση των συνθηκών υγιεινής και συμμετέχει ενεργά στην τήρηση των πορισμάτων του ποιοτικού ελέγχου, των προτύπων ασφαλείας και ποιότητας.
  • Είναι υπεύθυνος για την εξαγωγή δεικτών παραγωγής και για την παρακολούθηση της παραγωγικότητας
  • Έχει την ευθύνη για το συντονισμό, έλεγχο και καθοδήγηση του προσωπικού όλων των τμημάτων που εμπλέκονται στην παραγωγή  και καθορίζει  τις ανάγκες εκπαίδευσης τους
  • Προβαίνει στην προετοιμασία αναφορών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Κατοχή διπλώματος/πτυχίου ΑΕΙ (τεχνικής κατεύθυνσης ή Χημικού ή Γεωπόνου κ.λπ.)
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία πλέον των 10 ετών σε αντίστοιχη θέση ιδανικά στο χώρο των τροφίμων
  • Ιδιαίτερη εξοικείωση με τους Η/Υ (εφαρμογές MS Office) και με συστήματα ERP
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετική ικανότητα επικοινωνίας
  • Άριστες οργανωτικές και ηγετικές δεξιότητες
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων
  • Προσανατολισμό στη λεπτομέρεια και στην επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Τήρηση προθεσμιών και χρονοδιαγραμμάτων
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια και αξιοπιστία

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ιδιαίτερα ελκυστικό πακέτο αποδοχών και παροχών.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.