Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/04/2024

Σερβιτόροι A - RHODES

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΡΟΔΟΣ | ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενο-δοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 22 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του στη Ρόδο

Περιοχή: Ρόδος
Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης
Ref: HO / SERAR

Σκοπός
Ως Σερβιτόροι Α θα υποστηρίζετε όλες τις εργασίες που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία του πόστου τη διατήρηση των υψηλών προτύπων εξυπηρέτησης, της παρακολούθησης των κανό-νων υγιεινής και ασφάλειας και την επίτευξη των επιχειρησιακών στόχων.

Αρμοδιότητες

  • Προετοιμάζει το πόστο του (mise en place).
  • Γνωρίζει το μενού και τη λίστα κρασιών.
  • Εξυπηρετεί τους πελάτες σύμφωνα με τα πρότυπα φιλοξενίας του Ομίλου .
  • Τακτοποιεί και διατηρεί καθαρό τον χώρο εργασίας του.
  • Παρακολουθεί τις προμήθειες στο πόστο του και ενημερώνει σχετικά τον άμεσα προϊστάμε-νο του
  • Επικοινωνεί με τον άμεσο προϊστάμενο για τυχόν προβλήματα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουριστική Εκπαίδευση.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 χρόνια στο τμήμα Food & Beverage σε ξενοδοχείο 4* ή 5*.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γραπτών & προφορικών).
  • Καλή γνώση εφαρμογών MS Office,
  • Γνώση POS (παραγγελιοληψία)

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Προσαρμοστικότητα
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο Bonus επίτευξης μηνιαίων στόχων
  • Εργασία σε έναν οικογενειακό όμιλο με ανθρωποκεντρική προσέγγιση και σεβασμό προς το περιβάλλον και την κοινωνία.
  • Διαρκή & εξατομικευμένη εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  •  Πλήρης Διατροφή
Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρα-κάτω link :

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.