Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/3/2024

Sales - Business Development Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

ΜΠΕΣ στην ομάδα ανάπτυξης δικτύου του Business Cloud, της πρώτης εταιρείας cloud εφαρμογών για επιχειρήσεις στην Ελλάδα.

Περιγραφή Θέσης
  • Ανάπτυξη νέου Β2Β πελατολογίου και αποτελεσματική διαχείριση του υπάρχοντος
  • Επισκέψεις για έγκαιρη και αποτελεσματική κάλυψη των πελατών της περιοχής που θα ανατεθεί
  • Διαπραγμάτευση και επίτευξη συμφωνιών με υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες
  • Αποτύπωση σε τακτικό reporting των ενεργειών ανάπτυξης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Συνέπεια, μεθοδικότητα, θετικό πνεύμα και κυρίως φιλοδοξία
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια στο χώρο των πωλήσεων
  • Πολύ καλές γνώσεις υπολογιστών & internet
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες, ικανότητα επικοινωνίας και εξυπηρέτησης πελατών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά και γραπτά)
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός, ασφαλιστική κάλυψη ΙΚΑ και υψηλά bonus πωλήσεων
  • Συνεχής, σύγχρονη εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες και προϊόντα
  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Φορητός υπολογιστής & κινητό