Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/03/2024

Σερβιτόρος/α Εστιατορίου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Αγαπάς τον τουρισμό και θέλεις να χτίσεις μια καριέρα ή να εξελιχθείς;
Θέλεις να γίνεις και εσύ μέλος της οικογένειας Philian;

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts ,με 15 ξενοδοχειακές μονάδες σε Σκιάθο και Θεσσαλονίκη ,αναζητάει δυναμικούς και ταλαντούχους συνεργάτες για την καλοκαιρινή σεζόν του 2024.

Αρμοδιότητες:

  • Παροχή άριστου σέρβις για τη διασφάλιση της ικανοποίησης
  • Στήσιμο τραπεζιών και διατήρηση της σάλας του εστιατορίου τακτοποιημένης
  • Λήψη παραγγελιών των πελατών και σερβίρισμα φαγητού και ποτών
  • Παροχή προτάσεων για το μενού, απάντηση σε ερωτήσεις και κοινοποίηση επιπρόσθετων πληροφοριών στους πελάτες του εστιατορίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4* ή 5*
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
  • Εξυπηρετικότατα, ευγένεια, φιλικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
  • Παροχή διαμονής και διατροφής.
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
  • Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση