Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/4/2024

Α' Σερβιτόρος

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Το Blue Carpet Luxury Suites είναι ξενοδοχείο που βρίσκεται στο Πευκοχώρι Χαλκιδικής ακριβώς μπροστά στη θάλασσα. Το ξενοδοχείο εν όψει της καλοκαιρινής σεζόν 2024 αναζητά να προσλάβει προσωπικό για Α' Σερβιτόρο.

Αρμοδιότητες:

  • Καλωσόρισμα των επισκεπτών με ευγένεια και χαμόγελο
  • Λήψη παραγγελιών φαγητού και ποτού, διασφαλίζοντας την ακρίβεια και σημειώνοντας τυχόν διατροφικούς περιορισμούς ή ειδικά αιτήματα
  • Σερβίρουμε τα πιάτα και τα ποτά έγκαιρα και με ακρίβεια
  • Ιδιαίτερη προσοχή στα αιτήματα των πελατών, όπως διατροφικές προτιμήσεις, αλλεργίες
  • Εξοικείωση με το μενού που διαθέτουμε
  • Προτείνουμε επιπλέον επιλογές από το μενού μας
  • Διατηρούμε καθαρό και καλά οργανωμένο το χώρο εργασίας μας
  • Ακολουθούμε τα πρότυπα υγιεινής , συμπεριλαμβανομένης της προσωπικής μας υγιεινής και της καθαριότητας του χώρου
  • Συνεργασία με το προσωπικό της κουζίνας και άλλα μέλη της ομάδας εξυπηρέτησης για να εξασφαλίζετε η αποτελεσματική εξυπηρέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ανάλογη προϋπηρεσία στην χρήση pda ή και αντίστοιχη θέση
  • Απαραίτητη η καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση επιπλέον ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις
  • Άνεση στην επικοινωνία
  • Φιλικότητα και ευγένεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Εξοικείωση με συστήματα POS (Point of Sale) για διεκπεραίωση παραγγελιών και διαχείριση μετρητών.
  • Διαχείριση του φόρτου εργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ανάλογο των προσόντων
  • Διαμονή και μεσημεριανό γεύμα
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Άριστες συνθήκες εργασίας και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Εάν θέλετε να ενταχθείτε στην ομάδα μας παρακαλούμε στείλτε μας ένα βιογραφικό με πρόσφατη φωτογραφία σας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.