Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/5/2023

Υπεύθυνος Καταστήματος_ΞΑΝΘΗ

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΞΑΝΘΗ | ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Κωδικός Θέσης: ΥΚΞ0323

Από το 1969 η ελληνική εταιρία TSAKIRIS MALLAS κατέχει ηγετική θέση στην κατασκευή και εμπορία γυναικείων υποδημάτων, ενώ τα τελευταία χρόνια κερδίζει ολοένα και μεγαλύτερο έδαφος με τις προτάσεις της για τον άνδρα και το παιδί. Όντας ταυτισμένες με τις in fashion εμπνευσμένες σχεδιαστικές γραμμές, την τεράστια ποικιλία σχεδίων, τα αυστηρά επιλεγμένα υλικά κατασκευής και την άριστη σχέση ποιότητας-τιμής, οι δημιουργίες TSAKIRIS MALLAS απευθύνονται στη σύγχρονη γυναίκα που αναζητά εντυπωσιακά υποδήματα στο πνεύμα της μόδας για όλες τις ώρες της ημέρας.
H εταιρία διαθέτει αλυσίδα καταστημάτων στην Ελλάδα κι ένα σύγχρονο online shop, κάνοντας παράλληλα εξαγωγές σε 23 χώρες. Το εργοστάσιο παραγωγής της εταιρίας στην Αθήνα, με λειτουργία άνω των 50 ετών, μέσα από την εμπειρία και ξεχωριστή χειροτεχνία, φροντίζει για τη διάθεση επιλεγμένων συλλογών στα καταστήματα της εταιρίας. Παράλληλα σε επιλεγμένα καταστήματα TSAKIRIS MALLAS διατίθενται και συλλογές γνωστών διεθνών labels

Θέση Εργασίας:
Αναζητούμε Υπεύθυνο Καταστήματος με όραμα, αποτελεσματικότητα και δυναμισμό, ώστε να καθοδηγεί και να εμπνέει την ομάδα του για την σωστή λειτουργία των καταστημάτων διασφαλίζοντας την εξυπηρέτηση των πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

Κύριες Αρμοδιότητες :
• Είναι υπεύθυνος για την εύρυθμη λειτουργία του καταστήματος
• Επικοινωνεί και αναθέτει τους στόχους στην ομάδα
• Καθοδηγεί, εκπαιδευει και αξολογεί το προσωπικό οτυ καταστήματος
• Διαχειρίζεται το απόθεμα
• Αναλύει τις πωλήσεις και αρακολουθεί τους στόχους
• Συνεργάζεται με όλα τα τμήματα της εταιρίας
• Υποστηρίζει τιςπροωθητικές ενέργεις marketing
• Τηρεί τις διαδικασίες λειτουργίας και προτύπων του καταστήματος
• Διαθέτει γνώση του ανταγωνισμού και εντοπιζει ευκιρίες για ανάπτυξη στην αγορά

Προυποθέσεις θέσης:
• Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 χρόνων σε αντίστοιχη διοικητική θέση στο χώρο της γυναικείας-αντρικής υπόδησης με ομάδα πωλήσεων τουλάχιστον 4 ατόμων.
• Πτυχιο Ανωτερας η Ανωτατης σχολης θα εκτιμηθει ως επιπλεον προσον.
• Καλή γνώση MS Office
• Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.

Επιθυμητές γνώσεις/ Δεξιότητες
• Πωλησιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
• Οργανωτικές ικανότητες και παρακίνηση προσωπικού
• Προσανατολισμός στην επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων του καταστήματος
• Επιτυχής χειρισμός πολλαπλών εργασιών μέσα σε ένα περιβάλλον εντονων ρυθμών
• Πελατοκεντρικός προσανατολισμός
• Ομαδικότητα
• Επικοινωνία
• Διαχείριση χρόνου και ιεράρχηση προτεραιοτήτων

Παροχές

Πακέτο αποδοχών
• Παρέχεται ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών με μηνιαίο και ετήσιο bonus επι των πωλήσεων
• Δυνατότητες εξέλιξης
• Συνεχή εκπαίδευση και επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας