Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/4/2024

Υπάλληλος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Κάβα Αμπατζής με δραστηριότητα την εμπορία ποτών, ηγέτιδα στον κλάδο της, με έδρα στη Δυτική Θεσσαλονίκη, αναζητά Υπάλληλο Αποθήκης. H παρούσα θέση αφορά εργασία στο τμήμα Logistics της εταιρείας και καλύπτει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Έχει την ευθύνη για την ορθή διευθέτηση των παραγγελιών
  • Ελέγχει ποσοτικά και ποιοτικά τις παραλαβές προϊόντων από προμηθευτές και ενημερώνει για τυχόν προβλήματα τον Προϊστάμενο του
  • Υλοποιεί τις απογραφές
  • Φροντίζει για την ευταξία του χώρου της αποθήκης και την σωστή ταξινόμηση των προϊόντων
  • Φροντίζει για την κατάλληλη ταυτοποίηση των προϊόντων σε σχέση με τις θέσεις αποθήκευσης τους
  • Μεριμνά για την ορθή και αποτελεσματική λειτουργία του WMS

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή εξειδίκευση στα Logistic
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 1-3 έτη
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών WMS και ERP
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Δυναμική προσωπικότητα με υπευθυνότητα, διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Συστάσεις απαραίτητες

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.