Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2024

Indirect Sales Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο της ενέργειας, αναζητά έμπειρο στέλεχος για να καλύψει τη θέση του Indirect Sales Account Manager με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη, διεύρυνση και διαχείριση του δικτύου συνεργατών
  • Εκπαίδευση των συνεργατών
  • Διασφάλιση του εταιρικού πλάνου ανάπτυξης συνεργατών
  • Διαπραγμάτευση συμβάσεων και κλείσιμο συμφωνιών
  • Συνεχής παρακολούθηση και ανάλυση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού καθώς και εντοπισμός νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Διατήρηση υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης συνεργατών
  • Προγραμματισμός δραστηριοτήτων για το πλάνο ανάπτυξης και αναφορά στον Indirect Sales Manager

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Γνώση τεχνικών πωλήσεων
  • Γνώση CRM και χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον OFFICE
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή σε εταιρεία ενέργειας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο bonus βάσει επίτευξης στόχου
  • Αυτοκίνητο, κινητό, Η/Υ
  • Συνεχής εκπαίδευση & δυνατότητα εξέλιξης