Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
08/04/2024

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Φ/Β Πάρκων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΤΩ ΑΧΑΪΑ | ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το δίκτυο καταστημάτων της ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε. είναι το μοναδικό τεχνικό δίκτυο καταστημάτων στην Ελλάδα που μπορεί να υποστηρίξει τις τεχνικές ανάγκες σε έργα Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας αλλά και στην κατασκευή και συντήρηση κτιρίων. Η εταιρεία αναζητά άτομο για πλήρη απασχόληση προκειμένου να στελεχώσει την θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Φ/Β Πάρκων στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας μας στην Κάτω Αχαϊα.

Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Προληπτική συντήρηση Φ/Β πάρκων (Χαμηλή και Μέση Τάση)
  • Επεμβατική συντήρηση Φ/Β πάρκων (Χαμηλή και Μέση Τάση)
  • Ηλεκτρολογικές εργασίες στα πλαίσια micro projects Φ/Β πάρκων
  • Σύνταξη αναφορών συντήρησης
  • Παροχή λύσεων σε τεχνικά θέματα
  • Τεχνική υποστήριξη των συνεργείων συντήρησης, είτε on call είτε on site
  • Επιμόρφωση των νέων ηλεκτρολόγων που προσλαμβάνονται στην εταιρεία
  • Έρευνα αγοράς για νέα επιμορφωτικά τεχνικά σεμινάρια και κοινοποίηση αυτών στην Διοίκηση της εταιρείας
  • Δημιουργία βιβλιοθηκών που θα περιλαμβάνει υλικό τόσο σε μορφή κειμένου, όσο και σε μορφή πολυμέσων
  • Μελέτη, ανάλυση και συμβουλευτική υποστήριξη τεχνικών ζητημάτων δικαιοδοσίας τμήματος customer service
  • Έλεγχος, δοκιμές και comissioning νέων έργων
  • Αξιολόγηση τεχνικού προσωπικού, καθώς και οργάνωση και παρουσίαση στην Διοίκηση του πλάνου εκπαιδεύσεων σε τριμηνιαία βάση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Πτυχίο Αγγλικής γλώσσας
  • Πτυχίο γνώσης Η/Υ
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Άριστη διαχείριση χρόνου και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση 1- 3 έτη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές - Σταθερός μισθός και ασφάλιση
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρεία
  • Αξιοκρατικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.