Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/4/2024

Flow Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλο πολυεθνικό όμιλο που δραστηριοποιείται στην παροχή υπηρεσιών υγείας και έδρα την Αθήνα, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Flow Manager ( Έδρα: Αθήνα)
Κωδικός Θέσης: FLMNG0424

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση της ροής των ασθενών εντός της κλινικής, διασφαλίζοντας αποτελεσματικό προγραμματισμό διαγνωστικών εξετάσεων και χειρουργικών επεμβάσεων για την ελαχιστοποίηση του χρόνου αναμονής και τη μεγιστοποίηση της ικανοποίησης των ασθενών.
  • Συντονισμός του προγραμματισμού και της χορήγησης διαγνωστικών εξετάσεων.
  • Συνεργασία με οφθαλμιάτρους και χειρουργικό προσωπικό για τον σχεδιασμό και τον προγραμματισμό χειρουργικών επεμβάσεων.
  • Εξασφάλιση ότι οι ασθενείς λαμβάνουν ενδελεχείς προ εγχειρητικές οδηγίες και προετοιμασία
  • Επίβλεψη της επιμέλειας των χειρουργικών διαδικασιών, όπως είναι ο συντονισμός των προγραμμάτων του χειρουργείου, της τακτοποίησης εξοπλισμού και προμηθειών και της διασφάλισης ενός αποστειρωμένου και ασφαλούς χειρουργικού περιβάλλοντος.
  • Διευκόλυνση της μετεγχειρητικής φροντίδας με τον προγραμματισμό ραντεβού παρακολούθησης , την παροχή μετεγχειρητικών οδηγιών και την παρακολούθηση της ανάρρωσης του ασθενούς.
  • Διατήρηση υψηλών προτύπων φροντίδας και συμμόρφωσης με τις κανονιστικές απαιτήσεις, εφαρμόζοντας μέτρα διασφάλισης ποιότητας, διενεργώντας ελέγχους και αντιμετωπίζοντας άμεσα τυχόν ζητήματα ή ανησυχίες.
  • Στενή συνεργασία με τους οφθαλμιάτρους, τους νοσηλευτές, τους τεχνικούς και το διοικητικό προσωπικό προκειμένου να διασφαλιστεί ο συντονισμός της φροντίδας και των λειτουργιών των ασθενών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • BSc / MSc με ειδίκευση στη Διοίκηση Επιχειρήσων/Νοσηλευτικών Μονάδων/Νοσηλευτική ή σε σχετικό τομέα
  • Παρεμφερή εμπειρία τουλάχιστoν 2 ετών
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Υψηλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Μεταδοτικότητα
  • Οργάνωση χρόνου

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Διαχείριση έργου, επικοινωνία, παρουσίαση και σύνταξη εκθέσεων
  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις
  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Σοβαρές προοπτικές εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων

Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311241136

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.