Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/02/2020

Εκπρόσωπος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΓ Ι ΡΕΝΤΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Εταιρεία μας δραστηριοποιείται στον χώρο του χονδρικού εμπορίου ελληνικών & εισαγόμενων φρούτων και λαχανικών .Είναι μια εταιρεία η οποία σκοπό έχει την τροφοδοσία καταστημάτων εστίασης, (Ξενοδοχεία, πλοία, εστιατόρια, super market). H αποθήκευση των προϊόντων γίνεται στην έδρα της εταιρείας. Σε καθημερινή βάση κάνουμε παραλαβές από επιλεγμένους και κορυφαίους παραγωγούς έτσι ώστε να διαθέτουμε πάντα φρέσκα και ποιοτικά προϊόντα.

Η Εταιρεία μας αναζητά Υπεύθυνο πωλήσεων / Πωλητή με αορίστου χρόνου απασχόληση. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να τηρούν τα παρακάτω απαραίτητα προσόντα καθώς να έχουν τουλάχιστον 4 έτη εμπειρία στον χώρο των τροφίμων και να έχουν απασχοληθεί με το αντίστοιχο πελατολόγιο.

Αρμοδιότητες :
  • Καθημερινή τηλεφωνική επικοινωνία και προγραμματισμό συναντήσεων με επαγγελματίες
  • Πραγματοποίηση καθημερινών συναντήσεων για την παρουσίαση των υπηρεσιών της εταιρίας
  • Καθημερινή επικοινωνία με τους ήδη υπάρχοντες επαγγελματίες με σκοπό την διασφάλιση της καλύτερης δυνατής συνεργασίας
  • Στελέχωση και διατήρηση της ομάδας των ποικίλων επαγγελματιών της εταιρίας
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση πλάνου με σκοπό την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των πελατών στις εκάστοτε επαγγελματικές κατηγορίες
  • Εβδομαδιαίο reporting με βάση τους στόχους και το πλάνο διαχείρισης
  • Ανάπτυξη μιας ξεκάθαρης στρατηγικής για ενδεχόμενες ευκαιρίες πώλησης αλλά παράλληλα και χαρτογράφηση του ανταγωνισμού στην περιοχή ευθύνης
  • Κατανόηση διαφορετικών profile πελατών και ικανότητα συνδυασμού των προϊόντων και υπηρεσιών με τις ανάγκες των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πωλήσεις στον χώρο τον τροφίμων
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προηγούμενη Εργασιακή εμπειρία σε πωλήσεις του κλάδου θα θεωρηθεί προσόν
  • Κάτοχος Διπλώματος οδήγησης κατηγορίας Β ' και αυτοκινήτου.
  • Καλή γνώση excel - outlook
  • Διάθεση για εργασία
  • Συνέπεια και επαγγελματισμό

Παροχές

  • Ο μισθός αξιολογείται με βάση την προϋπηρεσία και την εμπειρία στο χώρο των πωλήσεων
  • Ανταγωνιστικός Μηνιαίος Μισθός
  • Μηνιαίο Bonus επίτευξης στόχων
  • Κάλυψη Εξόδων Μετακίνησης
  • Ευχάριστο και νεανικό περιβάλλον εργασίας