Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Σερβιτόρος - Σερβιτόρα

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΝΟΤΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ | ΚΑΒΟΣ | ΚΕΡΚΥΡΑ

Αναζητούμε έμπειρο/-η Σερβιτόρο / Σερβιτόρα που θα λαμβάνει παραγγελίες και θα σερβίρει φαγητό και ποτά στους πελάτες μας. Ο/Η κατάλληλος/-η Σερβιτόρος/α βελτιώνει την εμπειρία εστίασης για τους πελάτες.

Αναζητούμε κάποιον που θα έχει την υπομονή, την προσωπικότητα και την επιμονή που απαιτούνται για την επιτυχία σε αυτήν τη θέση.

Οι αρμοδιότητες του Σερβιτόρου / της Σερβιτόρας περιλαμβάνουν:

  • την υποδοχή και το σερβίρισμα των πελατών, παρέχοντας λεπτομερείς πληροφορίες για τα μενού,
  • την ταυτόχρονη επιτέλεση εργασιών στη σάλα του εστιατορίου και την είσπραξη του λογαριασμού.

Εάν αποδίδετε καλά σε περιβάλλοντα γρήγορων ρυθμών, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε.

Για να πετύχετε ως Σερβιτόρος/α, θα πρέπει να αντιμετωπίζετε με ευγένεια τους πελάτες μας και να διασφαλίζετε ότι απολαμβάνουν τα γεύματά τους. Θα πρέπει επίσης να έχετε ομαδικό πνεύμα και να μπορείτε να επικοινωνήσετε αποτελεσματικά με το προσωπικό της κουζίνας μας, ώστε να διασφαλίζετε ότι οι παραγγελίες είναι ακριβείς και παραδίδονται εγκαίρως.

Ουσιαστικά, είναι καθήκον των Σερβιτόρων μας να παρέχουν μια καθ' όλα άψογη εμπειρία εστίασης στους πελάτες μας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ικανοποιητική γνώση αγγλικών

Παροχές

  • Μισθός αναλόγως προσόντων συν φιλοδωρήματα
  • Διαμονή, διατροφή και κοινωνικές ασφαλίσεις
  • Φιλοδωρήματα
  • 8 ώρες ημερησίως
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Περιοχή: Κέρκυρα, Κάβος

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.