Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
8/4/2024

Στέλεχος Εσωτερικών Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Από την CARTECH-Π. ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΑΕ που δραστηριοποιείται εδώ και 30 χρόνια στον κλάδο των ειδών αυτοκινήτου στην Ελληνική επικράτεια και σε αγορές του εξωτερικού ζητείται Στέλεχος Εσωτερικών Πωλήσεων για την πόλη της Θεσσαλονίκης. Το πελατολόγιο της εταιρίας είναι οι μεγάλες αλυσίδες Υπεραγορών, οι αλυσίδες των εταιριών καυσίμων καθώς και καταστήματα της ελεύθερης αγοράς με το συγκεκριμένο αντικείμενο.

Αρμοδιότητες - Ρόλος:
  • Επικοινωνία με πελάτες, τηλεφωνικά
  • Ανάλυση των αναγκών των πελατών
  • Προώθηση προϊόντων σε νέο πελατολόγιο
  • Καταγραφή των προϊόντων του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στον τομέα των πωλήσεων χονδρικής (B2B) τουλάχιστον 2 έτη
  • Άριστη διαπραγματευτική και επικοινωνιακή ικανότητα
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη εταιρικών στόχων
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή γνώση ERP ,CRM & OFFICE 365
  • Επαγγελματική παρουσία, ευχέρεια στον προφορικό λόγο, κοινωνικότητα, εξωστρέφεια, ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών, ομαδικό πνεύμα
  • Δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων
  • Πλήρης και σταθερή απασχόληση
  • Φιλικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Εταιρικό τηλέφωνο

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.