Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/10/2021

Εξωτερικός Πωλητής (B2B) Οπτικών Ειδών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H lmw αναζητά έναν Εξωτερικό Πωλητή (B2B) για την περιφέρεια της Αττικής, εκ μέρους εταιρείας εμπορίας οπτικών ειδών, με έδρα την Αθήνα.

Αρμοδιότητες:

  • Εφαρμογή εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Διαχείριση και διατήρηση υπάρχοντος πελατολογίου στις περιοχές αρμοδιότητας
  • Προώθηση των προϊόντων της εταιρείας στους υφιστάμενους πελάτες με στόχο την αύξηση του τζίρου
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης
  • Διερεύνηση της τοπικής αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων ή προϋπηρεσία σε πωλήσεις B2B τουλάχιστον 3 έτη
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή γνώση προγραμμάτων MS Office
  • Προϋπηρεσία ή πτυχίο στον χώρο των οπτικών θα εκτιμηθεί
  • Δίπλωμα Οδήγησης Β'
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Γνώση σε τεχνικές πωλήσεων
  • Επαγγελματική υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Προθυμία και συνεργατικότητα
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και τήρησης των χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ατομικό και ομαδικό bonus επιτευξιμότητας στόχων
• Παροχή εταιρικού αυτοκινήτου, τηλεφώνου και tablet
• Kάλυψη εξόδων μετακίνησης εντός και εκτός Αθηνών
• Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα περαιτέρω επαγγελματικής εξέλιξης