Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/09/2022

Χημικός Βιομηχανίας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΓΡΕΒΕΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Είσαι Χημικός ή Χημικός Μηχανικός και έχεις 2+ χρόνια εμπειρίας σε βιομηχανική παραγωγή;

Θέλεις να εργαστείς σε μία κορυφαία βιομηχανία στα Γρεβενά, με την προοπτική μετά την εκπαίδευση να εξελιχθείς σε Προϊστάμενος Ποιοτικού Ελέγχου;

Εάν απάντησες "Ναι" στα παραπάνω, τότε περιμένουμε την αίτηση σου σήμερα!

Ο/η Χημικός Βιομηχανίας θα έχει κατά βάση τις ακόλουθες αρμοδιότητες:
  • Ποιοτικός έλεγχος εισερχομένων πρώτων υλών
  • Έλεγχος παραγωγής
  • Έλεγχος τελικού προϊόντος
  • Ικανοποίηση συστήματος ISO

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/η Χημικός Βιομηχανίας θα πρέπει να κατέχει τα εξής:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Χημικού ή Χημικού Μηχανικού
  • Άριστη χρήση αγγλικής γλώσσας (προφορική & γραπτή)
  • Αντίστοιχη εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον τουλάχιστον 2 ετών, ιδανικά σε επεξεργασία επικίνδυνων υλών
  • Δυνατότητα μετεγκατάστασης στην περιοχή
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα οργάνωσης
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ευκολία προσαρμογής σε απαιτητικό περιβάλλον

Παροχές

Η εταιρεία για τη θέση Χημικός Βιομηχανίας προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό μισθολογικό πακέτο
  • Παροχή σπιτιού στην περιοχή των Γρεβενών ή της Κοζάνης
  • Παροχή αυτοκινήτου και αποζημίωση καυσίμων
  • Εταιρικό τηλέφωνο
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εξαιρετικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
Εάν πιστεύετε ότι το προφίλ σας θα μπορούσε να ταιριάζει με τη θέση Χημικός Βιομηχανίας, κάντε την αίτηση σας τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση Χημικός Βιομηχανίας, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Ιωάννα Κουτσιώνα καθημερινά 9.00-16.30 στο +306941575964.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.