Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/11/2017

Τεχνικός τηλεματικών συστημάτων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας εξειδικεύεται στην ανάπτυξη ολοκληρωμένων πληροφοριακών και τηλεματικών συστημάτων από το 2005. Διαθέτει στην αγορά το σύστημα διαχείρισης στόλου οχημάτων μέσω GPS με την ονομασία PowerFleet, το οποίο έχει εγκατασταθεί σε περισσότερα από 3500 επαγγελματικά οχήματα σε Ελλάδα και ΝΑ Ευρώπη.

Η εταιρεία στα πλαίσια επέκτασης των δραστηριοτήτων της επιθυμεί να προσλάβει Τεχνικό Συσκευών Τηλεματικής (GPS trackers οχημάτων) για μόνιμη και πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες
- Παραμετροποίηση (configuration) συσκευών τηλεματικής προς εγκατάσταση σε οχήματα
- Απομακρυσμένη επίλυση τεχνικών προβλημάτων που σχετίζονται με συσκευές τηλεματικής ή λογισμικό, σε συνεργασία με το τμήμα ανάπτυξης λογισμικού
- Οργάνωση και εποπτεία της πορείας των εγκαταστάσεων από τεχνικούς συνεργάτες
- Εκπαίδευση πελατών σχετικά με τις λειτουργίες του συστήματος PowerFleet
- Επικοινωνία με προμηθευτές (εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, εργοστάσια εξωτερικού)
- Δυνατότητα πραγματοποίησης εγκαταστάσεων συσκευών τηλεματικής και αισθητήρων σε οχήματα εντός Αττικής θα ληφθεί σοβαρά υπόψη

Απαραίτητα Προσόντα

- Πτυχίο τεχνικής σχολής ή ΤΕΙ σχετικό με το αντικείμενο (π.χ. Ηλεκτρονικής, Αυτοματισμού, Οχημάτων)
- Γνώση αγγλικών και Η/Υ
- Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά προσόντα
- Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
- Τεχνική εμπειρία στο χώρο των οχημάτων
- Κατοχή μεταφορικού μέσου

Παροχές

- Μισθός ανάλογος προσόντων και ασφάλιση ΙΚΑ
- Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
- Συνεχής εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες