Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/3/2024

Χημικός Μηχανικός / Χημικός / Μηχανικός Περιβάλλοντος

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Χημικός Μηχανικός/Χημικός/Μηχανικός Περιβάλλοντος για πλήρη απασχόληση στην περιοχή της Λάρισας σε Εγκαταστάσεις Επεξεργασίας Λυμάτων. Θα εκτιμηθεί θετικά προηγούμενη εμπειρία σε Εγκαταστάσεις Επεξεργασίας Υγρών Αποβλήτων.

Εταιρεία
Η Εταιρεία KAFSIS κατέχει ηγετική θέση στο χώρο της διαχείρισης οργανικών αποβλήτων και λειτουργίας εγκαταστάσεων επεξεργασίας αποβλήτων στην Ελλάδα. Απόλυτα προσηλωμένη στο όραμα της για ένα «πράσινο» μέλλον, εργάζεται καθημερινά, για να πετύχει πλήρη ανάκτηση των αποβλήτων και αποτελεσματική λειτουργία των εγκαταστάσεων επεξεργασίας αυτών.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Καθημερινή επίβλεψη των Εγκαταστάσεων Επεξεργασίας Λυμάτων
  • Επίβλεψη του προσωπικού (εργατο-τεχνικό)
  • Διεξαγωγή μέρους των χημικών αναλύσεων που απαιτούνται
  • Σύνταξη εκθέσεων παρακολούθησης και αποτελεσμάτων λειτουργίας
  • Επικοινωνία με συνεργάτες για επίλυση τεχνικών θεμάτων
  • Επικοινωνία με τον κύριο του Έργου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο AEI
  • Επιθυμητή εξειδίκευση σε περιβαλλοντικά έργα η/και ανάλογες μεταπτυχιακές σπουδές
  • Επιθυμητή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Θα εκτιμηθεί θετικά σχετική προηγούμενη εμπειρία σε μελέτες ή ερευνητικά έργα στερεών/υγρών/βιομηχανικών αποβλήτων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Υψηλές ικανότητες διατύπωσης προφορικού και γραπτού λόγου
  • Κριτική σκέψη

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ασφαλές και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης