Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/06/2020

Financial Advisors

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστού τραπεζικού ομίλου, αναζητά άτομα για τη στελέχωση των παρακάτω θέσεων:

Περιγραφή Θέσης

Οι κάτοχοι των θέσεων θα είναι υπεύθυνοι να ενημερώνουν και να καθοδηγούν αποτελεσματικά τον πελάτη έτσι ώστε να καταστεί ενήμερος, μέσω κάποιου πλάνου καταβολής, διακανονισμού ή βιώσιμης λύσης ρύθμισης, με απώτερο σκοπό την εξυγίανση των ληξιπρόθεσμων οφειλών του/ της και τη διατήρηση ενός συνεργατικού προφίλ με το εκάστοτε χρηματοπιστωτικό ίδρυμα στο οποίο διατηρεί την εν λόγω σχέση. Η επικοινωνία γίνεται τηλεφωνικά ενώ σε περιπτώσεις που χρήζουν ιδιαίτερης διαχείρισης μπορεί να συμμετέχει και σε συναντήσεις που πραγματοποιούνται δια ζώσης από εξειδικευμένους συμβούλους της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ανώτερης/ανώτατης εκπαίδευσης
• Προϋπηρεσία επιθυμητή σε εταιρεία / τμήμα εισπράξεων ή τηλεφωνικό κέντρο ή πωλήσεις ασφαλιστικών προγραμμάτων
• Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Επικοινωνιακά προσόντα, ικανότητες διαπραγμάτευσης

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Σχήμα bonus
• Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον και δυνατότητες εξέλιξης