Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/04/2024

Σύμβουλος Πωλήσεων B2B (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρείας που δραστηριοποιείται στο χώρο της παραγωγής και εμπορίας κουφωμάτων και εξαρτημάτων γυαλιού αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Σύμβουλος Πωλήσεων B2B- Β.Ελλάδα (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Κωδικός Θέσης: B2BSLS0424

Αρμοδιότητες:

  • Συχνά επαγγελματικά ταξίδια στη περιοχή ευθύνης (Βόρεια Ελλάδα)
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντας τον στην σωστή επιλογή αγοράς.
  • Παρουσίαση ενδεδειγμένων λύσεων βάσει αναγκών του πελάτη και κλείσιμο συμφωνιών.
  • Έρευνα και συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού με στόχο τον εντοπισμό νέων ευκαιριών συνεργασίας.
  • Διαχείριση πελατολογίου και προώθηση μακροχρόνιων σχέσεων συνεργασίας.
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός των νέων ευκαιριών συνεργασία.
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις εσωτερικού και εξωτερικού και εκπροσώπηση της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετική προϋπηρεσία σε εταιρικές πωλήσεις κουφωμάτων – προφίλ αλουμινίων.
  • Γνώση τεχνικών πωλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον Office
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών
  • Εμπορική αντίληψη και προσανατολισμό στο αποτέλεσμα
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες

Επιθυμητά Προσόντα

  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση της αγοράς
  • Γνώση διαχείρισης προγραμμάτων ERP, CRM
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Extra Bonus
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311 2411 36

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, αναγράφοντας απαραίτητα τον κωδικό θέσης

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.