Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/03/2023

Εξωτερικός πωλητής - Χονδρική πώληση προϊόντων τεχνολογίας.

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΕΝΤΡΙΚΗ & ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

       Η Neural Gear Α.Ε. με έδρα την Λάρισα δραστηριοποιείται στη χονδρική πώληση προϊόντων πληροφορικής & τεχνολογίας όπως Refurbished PC/MONITORS/LAPTOPS, περιφερειακά Η/Υ, συμβατά toner, αξεσουάρ κινητής τηλεφωνίας, προϊόντα τηλεπικοινωνιών & συστήματα παραγγελιοληψίας (POS, Alll In One, Thermal Printers κτλ.).

Αναζητούμε εξωτερικό πωλητή με έδρα την Θεσσαλία ή την Κεντρική Μακεδονία.

Αρμοδιότητες:

  • Εντοπισμός και προσέγγιση πιθανών νέων συνεργατών.
  • Ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης με τους συνεργάτες της εταιρείας.
  • Επικοινωνία με τους συνεργάτες μας σε ανώτερο επίπεδο για την επίλυση ζητημάτων και ερωτήσεων.
  • Παραγωγή καινοτόμων ιδεών για την ενίσχυση της αναγνωσιμότητας της εμπορικής επωνυμίας μας.
  • Αναφορά των αποτελεσμάτων πωλήσεων σε τακτική βάση.
  • Διαρκής ενημέρωση για τις νέες κυκλοφορίες & τεχνολογίες προϊόντων.
  • Συχνά επαγγελματικά ταξίδια σε κοντινούς Νομούς με διανυκτέρευση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία δύο(2) και πλέον χρόνων σε εξωτερικές πωλήσεις.(Θα προτιμηθεί προϋπηρεσία στην χονδρική πώληση ειδών πληροφορικής ή κινητής).
  • Δίπλωμα Β' Κατηγορίας.
  • Δεξιότητες ανάλυσης της αγοράς.
  • Επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές δεξιότητες, ευχέρεια λόγου & Ικανότητα επίλυσης πιθανών διαφόρων ζητημάτων.
  • Δυναμισμός & ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας & καλό χειρισμό Η/Υ - Tablet - πρακτική εμπειρία με MS Office (ιδιαίτερα MS Excel).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός & bonus επίτευξης στόχων.
  • Εταιρικό Ι.Χ - Tablet - Η/Υ.
  • Πληρωμένα ταξιδιωτικά έξοδα.
  • Δυνατότητες εξέλιξης μέσα σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία.
  • Άμεση καθημερινή επικοινωνία και υποστήριξη από το Back office.