Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
1/4/2024

Χημικός / Χημικός Μηχανικός / Βιολόγος / Τεχνολόγος Τροφίμων για Υποστήριξη Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η Άστρον Χημικά ΑΕ, εταιρεία με πολυετή πείρα στην αντιπροσώπευση και στη διανομή εξιδεικευμένων χημικών προϊόντων και προσθέτων για τη βιομηχανία, με έδρα στον Ασπρόπυργο Αττικής αναζητά εργαζόμενο/η για τη κάλυψη της θέσης Υποστήριξης πωλήσεων.

Γενικά Καθήκοντα

  • Διαχείριση και διεκπεραίωση τεχνικών εγγράφων και εμπορικών report
  • Διαχείριση και παρακολούθηση παραγγελιών και εκκρεμοτήτων πελατών
  • Καθημερινή επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές της εταιρείας
  • Συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων στην υποστήριξη εμπορικών και τεχνικών θεμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητο πτυχίο Χημικού ή Χημικού Μηχανικού ή Βιολόγου ή Τεχνολόγου Τροφίμων
  • Προϋπηρεσία επιθυμητή
Δεξιότητες
  • Οργάνωση, προγραμματισμός και αποτελεσματικότητα
  • Ευχέρεια στη χρήση γραπτού και προφορικού λόγου
  • Ικανότητα επικοινωνίας και άνεση στις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Εκτέλεση πολλαπλών καθηκόντων και απόδοσης σε συνθήκες πίεσης
  • Άριστη γνώση στην αγγλική γλώσσα και στη χρήση του office

Παροχές

Προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.