Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/2/2021

B2B Account Manager Αττικής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Β. ΚΑΥΚΑΣ Α.Ε. κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, του φωτισμού, των ειδών τεχνολογίας κτιρίων και λύσεων διαχείρισης ενέργειας. Το ολοένα και αυξανόμενο δίκτυο μας, περιλαμβάνει 71 καταστήματα σε Ελλάδα και Κύπρο και το ανθρώπινο δυναμικό μας, ξεπερνάει τους 970 εργαζόμενους.

Το άρτια καταρτισμένο προσωπικό, τα υψηλής ποιότητας προϊόντα, οι υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας που προσφέρουμε προς τους πελάτες μας σε συνδυασμό με την ευέλικτη δομή οργάνωσης της εταιρείας, μας καθιστούν σημείο αναφοράς για τον κλάδο δραστηριότητάς μας.

Ποια είναι η ομάδα μας
Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με κέφι, όρεξη και πάθος. Το ήθος, ο επαγγελματισμός και η αποτελεσματικότητα, είναι από τα βασικά μας χαρακτηριστικά, που αναδεικνύονται μέσα από ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον που προωθεί το ομαδικό πνεύμα και τον αμοιβαίο σεβασμό.

Αναζητούμε υποψήφιο/α ο οποίος θα ανήκει στο Δίκτυο των καταστημάτων της Αττικής και θα είναι υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη του B2B πελατολογίου της περιοχής μέσω της δημιουργίας και διατήρησης μακροχρόνιων σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες, πάντα βάσει της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διερευνά τον ανταγωνισμό και το εξωτερικό περιβάλλον της εταιρείας, αξιολογεί την αγορά και εντοπίζει τις εμπορικές ευκαιρίες
  • Πραγματοποιεί συμφωνίες για ανάπτυξη πωλήσεων με B2B πελάτες
  • Διαχειρίζεται την πληροφόρηση και συντονίζει τις ενέργειες των εμπλεκόμενων τμημάτων αναφορικά με πελάτες και προσφορές
  • Παρακολουθεί τις προσφορές και τις παραγγελίες των πελατών του σε συνεργασία με το Τμήμα Presales καθώς και το χρονοδιάγραμμα παράδοσης των παραγγελιών του
  • Παρακολουθεί τις νέες τεχνολογίες και τα προϊόντα κάνοντας προτάσεις για ανάπτυξη του προϊοντικού μείγματος
  • Συμμετέχει ενεργά στη διαχείριση έργων
  • Εξασφαλίζει την αγαστή συνεργασία μεταξύ Δικτύου και B2B και διατηρεί εξαιρετικές σχέσεις με τα υπόλοιπα τμήματα που συνεργάζεται

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ – ΤΕΕ Ηλεκτρολογίας ή Διοίκησης Επιχειρήσεων