Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2024

Διοικητικά Υπεύθυνος Μ.Φ.Η.

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ο όμιλος των Πρότυπων Μονάδων Φροντίδας Ηλικιωμένων "Λεώνια", αναζητά να εντάξει
στο δυναμικό της έναν Διοικητικά Υπεύθυνο για μία από τις Μονάδες της, στην Αττική.
Η ΜΦΗ «Λεώνια» είναι ο μεγαλύτερος πάροχος υπηρεσιών γηριατρικής φροντίδας στην
Ελλάδα, πρωτοπόρος σε θέματα τρίτης ηλικίας, με όραμα συνεχούς ανάπτυξης και εξέλιξης
των παρεχόμενων υπηρεσιών.

Το άτομο που αναζητούμε, θα έχει τις πιο κάτω αρμοδιότητες:

Επίβλεψη των καθημερινών λειτουργιών ΜΦΗ

• Διοίκηση των εργαζόμενων ΜΦΗ
• Τήρηση προϋπολογισμού ΜΦΗ
• Σύνταξη πολιτικών/διαδικασιών και εφαρμογή αυτών
• Διασφάλιση παραγωγικότητας ανθρώπινου δυναμικού ΜΦΗ
• Διασφάλιση επιτυχημένης υλοποίησης έργων (project management)
• Ανεύρεση, πρόσληψη και την κατάρτιση νέων υπαλλήλων
• Διασφάλιση καλής λειτουργίας της ΜΦΗ
• Σύνταξη αναφορών προς την ανώτερη διοίκηση
• Διασφάλιση τήρησης κανόνων υγιεινής και ασφάλειας σύμφωνα με τα όσα
ορίζονται από την κείμενη νομοθεσία
• Καλή γνώση νομοθεσίας & διαδικασιών ελέγχου μιας ΜΦΗ
• Επίλυση καθημερινών προβλημάτων
• Προγραμματισμός βαρδιών και διαχείριση προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

• Προϋπηρεσία 3-5 ετών σε αντίστοιχη θέση (όχι απαραίτητα σε δομή υγείας ή ΜΦΗ)
• Προσήλωση στην επίτευξη στόχων
• Ηθική, εντιμότητα, εχεμύθεια και εργατικότητα
• Αντίληψη
• Εξωστρέφεια και πελατοκεντρική φιλοσοφία
• Ομαδικό πνεύμα
• Οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
• Γνώση αγγλικών και Η/Υ
• Πανεπιστημιακή εκπαίδευση στη Διοίκηση
• Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά

Παροχές

Ανταγωνιστικές σταθερές μηνιαίες αποδοχές αναλόγως προσόντων
• Πρόσθετες αμοιβές βάσει απόδοσης
• Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
• Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον σε έναν ταχέα αναπτυσσόμενο όμιλο