Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/2/2021

Στέλεχος Πωλήσεων (Ελλάδα, Εξωτερικό)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η qmetric HR Solutions, επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό της εταιρείας ΔΑΔΑΚΑΡΙΔΗΣ ΑΛΑΤΙ Α.Ε., τη θέση:

Η εταιρεία-πελάτης

Η ΔΑΔΑΚΑΡΙΔΗΣ ΑΛΑΤΙ Α.Ε. ιδρύθηκε το 1912 και για πάνω από έναν αιώνα βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της Ελληνικής αγοράς στην επεξεργασία και το εμπόριο άλατος. Η γνώση του προϊόντος που μεταφέρεται από γενιά σε γενιά παρέχει στο ανθρώπινο δυναμικό της εταιρείας την απόλυτη τεχνογνωσία του είδους στις εφαρμογές και τις δυνατότητες του.

Παράλληλα, κατά τη διάρκεια της τελευταίας δεκαετίας, η επιχείρηση αυξάνει σταθερά τις εξαγωγές της προς τα Βαλκάνια και χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, μεγαλώνοντας έτσι το μερίδιο αγοράς της και στο εξωτερικό.

Με σεβασμό στη διαχείριση ενός τόσο πολύτιμου αγαθού και την δραστηριότητα τεσσάρων γενεών στην επεξεργασία και το εμπόριο προϊόντων άλατος, η ΔΑΔΑΚΑΡΙΔΗΣ ΑΛΑΤΙ Α.Ε. κατατάσσεται σε μια από τις κορυφαίες εταιρείες στο χώρο της στα Βαλκάνια.

Η θέση

Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί, θα αναφέρεται στη Διοίκηση της εταιρείας και θα έχει ως σκοπό την ανάπτυξη των πωλήσεων (B2B) της εταιρείας, τόσο στην Ελλάδα όσο και σε επιλεγμένες χώρες του εξωτερικού. Πιο συγκεκριμένα, τα καθήκοντα του/της θα περιλαμβάνουν:
  • Διατήρηση και ενίσχυση των σχέσεων της εταιρείας με το υφιστάμενο πελατολόγιο (Β2Β) στην ελληνική αγορά και σε χώρες του εξωτερικού όπου υπάρχει παρουσία της εταιρείας
  • Διεύρυνση – ανάπτυξη νέου πελατολογίου (Β2Β) τόσο στην Ελλάδα όσο και σε επιλεγμένες χώρες του εξωτερικού
  • Ανάλυση αγοράς και παρακολούθηση του ανταγωνισμού
  • Επίτευξη στόχων βάσει του πλάνου πωλήσεων
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις και events (όταν το επιτρέψουν οι συνθήκες)
  • Σύνταξη αναφορών προς τη Διοίκηση.

Απαραίτητα Προσόντα

Το προφίλ σας

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε ανάλογη θέση, σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων βιομηχανίας τροφίμων
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε εξαγωγικές πωλήσεις τροφίμων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και MS Office
  • Άριστες επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Εμπορική αντίληψη με ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών και αντιμετώπισης προβλημάτων
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης, μεθοδικότητα
  • Συνέπεια και αξιοπιστία
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Δυνατότητα ταξιδιών τόσο στην Ελλάδα (συνήθως χωρίς διανυκτέρευση), όσο και σε χώρες του εξωτερικού.

Παροχές

Ο πελάτης μας προσφέρει

Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης, σας προσφέρεται ένα ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών/παροχών:
  • Ανταγωνιστικές σταθερές αποδοχές
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Εξαιρετικές προοπτικές εξέλιξης στο πλαίσιο μιας αναπτυσσόμενης εταιρείας με εξαγωγικό προσανατολισμό και ισχυρή θέση στην ελληνική αγορά.

Ενδιαφέρεστε;

Ενδιαφέρεστε να συνεχίσετε την ήδη επιτυχημένη πορεία σας ως Στέλεχος Πωλήσεων σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη ελληνική βιομηχανία;
Εάν ναι, τότε μπορείτε να υποβάλετε την αίτησή σας!

Η εταιρεία μας τηρεί αυστηρούς κανόνες εχεμύθειας και εμπιστευτικότητας και συμμορφώνεται πλήρως με τον ευρωπαϊκό κανονισμό για την προστασία των προσωπικών δεδομένων.