Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
03/04/2024

Διευθυντής Παραγωγής

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΒΙΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Alpha Plan Consultants αναζητά υποψήφιο για την κάλυψη της θέσης εργασίας
Διευθυντής Παραγωγής,
για λογαριασμό μεγάλης εταιρείας παραγωγής τροφίμων, με έδρα τη ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου, στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:
  • Προγραμματισμός, συντονισμός και επίβλεψη της παραγωγικής διαδικασίας.
  • Αποτελεσματική διαχείριση των πόρων της παραγωγής.
  • Διασφάλιση της επίτευξης του προγράμματος παραγωγής στους προβλεπόμενους όγκους και χρόνους.
  • Διαχείριση των κοστολογικών στοιχείων της παραγωγής.
  • Μέτρηση δεικτών παραγωγής και παρακολούθηση της παραγωγικότητας.
  • Εφαρμογή και τήρηση των διαδικασιών υγιεινής, ασφάλειας και των προτύπων ποιότητας.
  • Επίβλεψη και καθοδήγηση του προσωπικού παραγωγής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 10 ετών στη Διοίκηση.
  • Προϋπηρεσία σε μονάδα παραγωγής τροφίμων.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας και χειρισμού Η/Υ (MS Office).
  • Οργανωτικές ικανότητες, συνέπεια και συνεργατική διάθεση.
Επιθυμητά προσόντα:
  • Πτυχίο Μηχανικού ανώτατης εκπαίδευσης, ελληνικού ή ξένου Πανεπιστημίου.

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων.
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.