Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/04/2024

Οδηγός Πωλητής Γαλακτοκομικών (X VAN Πωλητής) - Σέρρες

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…
Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 70 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 42 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας αναζητούμε Οδηγό Πωλητή Γαλακτοκομικών για τις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στην πόλη των Σερρών.

Περιγραφή Θέσης:

  • Είναι υπεύθυνος για τη φόρτωση, τη διανομή και την παράδοση των εμπορευμάτων
  • Εκτελεί το προγραμματισμένο δρομολόγιο επισκέψεων των πελατών χωρίς αποκλίσεις, καθυστερήσεις ή παραλήψεις
  • Προτείνει αλλαγές, αναφορικά με το πρόγραμμα επισκέψεων, προκειμένου να επιτευχθεί καλύτερο time management
  • Σε κάθε παράδοση, ελέγχει μαζί με τον πελάτη, αν τα εμπορεύματα συμφωνούν ποσοτικά με το τιμολόγιο
  • Μεριμνά για τη σωστή καταμέτρηση και απόδοση των εισπράξεων
  • Είναι υπεύθυνος για την παρακολούθηση των υπολοίπων των πελατών
  • Συνεργάζεται με τον επιθεωρητή πωλήσεων για τη συνεχή βελτίωση των σχέσεων με το υφιστάμενο πελατολόγιο, καθώς και για την εύρεση νέων σημείων πώλησης
  • Συμμετέχει στη μεταφορά του προωθητικού υλικού και μεριμνά για τη σωστή τοποθέτηση του στα σημεία πώλησης
  • Συμμετέχει σε εκπαιδευτικά προγράμματα που διοργανώνονται από την εταιρία, σε τεχνικά θέματα ή θέματα πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Η κατοχή επαγγελματικού διπλώματος οδήγησης Γ΄ κατηγορίας & ΠΕΙ είναι υποχρεωτική
  • Απόφοιτος δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώσεις πρακτικών merchandising και διαπραγμάτευσης
  • Ικανοποιητική γνώση MS Office
  • Γνώση χειρισμού προγράμματος φορητής τιμολόγησης με χρήση συσκευής τύπου PDA

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση

Και το πιο σημαντικό είναι η ευκαιρία να απασχοληθείς σε μια εταιρεία, που νοιάζεται για ΕΣΕΝΑ και την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ σου!