Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/2/2021

Οικονομικός & Διοικητικός Διευθυντής

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H KSM HR για λογαριασμό πελάτη της, αναζητά Οικονομικό και Διοικητικό Διευθυντή.

Ο πελάτης:
Εταιρεία με έδρα στην Πάτρα και αντικείμενο δραστηριοτήτων της την πώληση ιατρικών μηχανημάτων, υγειονομικού υλικού και ιατροτεχνολογικών προϊόντων.

Τόπος Εργασίας: Πάτρα

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα αναλάβει την επίβλεψη όλων των οικονομικών υποθέσεων και θα καθοδηγεί τον χρηματοοικονομικό προγραμματισμό της εταιρείας. Παράλληλα, θα διαχειρίζεται και λοιπά διοικητικά θέματα της εταιρείας, όπως η τήρηση διαδικασιών, η επιλογή προσωπικού σε συνεργασία με τους επικεφαλής των ομάδων κοκ.

Η θέση αναφέρεται στον Διευθύνοντα Σύμβουλο της εταιρείας.

Αρμοδιότητες
  • Οργανώνει, συντονίζει και επιβλέπει τις εργασίες και τις διαδικασίες του τμήματος λογιστηρίου & οικονομικής ανάλυσης (λογιστικές εγγραφές Γ’ κατηγορίας βιβλίων, Budget, P&L, Reporting, cash- flow, Business plan, διαχείριση δανειοδοτήσεων & επενδυτικών προγραμμάτων π.χ. ΕΣΠΑ, Αναπτυξιακό νόμο κτλπ)
  • Oργανώνει, συντονίζει και επιβλέπει τις εργασίες και τις διαδικασίες της αποθήκης.
  • Oργανώνει, συντονίζει και επιβλέπει τις εργασίες και τις διαδικασίες του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών
  • Επιβλέπει τις διαδικασίες που έχουν οριστεί για κάθε τμήμα της εταιρείας.
  • Είναι υπεύθυνος του συνόλου του ανθρωπίνου δυναμικού της εταιρείας (εκπαίδευση, πρόσληψη – απόλυση, άδειες, κτλπ.)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικών, Λογιστικής ή συναφούς αντικειμένου
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία ως επικεφαλής λογιστηρίου, οικονομικής διεύθυνσης τουλάχιστον 2 ετών
  • Γνώση προγράμματος GALAXY SINGULAR LOGIC
  • Άριστη χρήση της αγγλικής γλώσσας, σε προφορικό και γραπτό επίπεδο
  • Τεχνοκρατική αντίληψη
  • Οργανωτικός, μεθοδικός χαρακτήρας, με προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Διάθεση για εξέλιξη του ίδιου αλλά και της ομάδας που διοικεί

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών βάσει προσόντων
  • Δυνατότητες προσωπικής και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας