Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Sales Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εμπειρία στις πωλήσεις και θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Sales Account Manager και να συνεργαστείς με μία εδραιωμένη εταιρεία παροχής υπηρεσιών διασφάλισης ποιότητας στην βιομηχανία των τροφίμων;

Είσαι επικοινωνιακός/ή και θέλεις να εξελίσσεσαι συνεχώς;

Εάν η απάντηση είναι ναι, τότε περιμένουμε την αίτησή σου άμεσα!

Οι αρμοδιότητες του/της Sales Account Manager περιλαμβάνουν:

  • Διαχείριση πελατολογίου του κλάδου του τροφίμου
  • Aναγνώριση νέων ευκαιριών και επίτευξη συμφωνιών συνεργασίας με υπάρχοντες ή νέους πελάτες
  • Κατανόηση και παρακολούθηση της δυναμικής της αγοράς και παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Ανταπόκριση στις ανάγκες/αιτήματα των πελατών και αποτελεσματική παρακολούθηση (follow up)
  • Διαρκής ενημέρωση σε νέα προϊόντα/τεχνικές.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η ιδανικός/ή Sales Account Manager θα πρέπει να διαθέτει τα εξής:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ιδανικά ως Γεωπόνος, Τεχνολόγος Τροφίμων
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα
  • Συνέπεια
  • Οργανωτικότητα

Παροχές

Ως Sales Account Manager θα έχεις τις ακόλουθες παροχές από την εταιρεία:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης & εταιρικό αυτοκίνητο
  • Συνεχή εκπαίδευση με σκοπό την παροχή γνώσης και την ανάπτυξη των δεξιοτήτων σου
  • Προοπτικές εξέλιξης και περιθώρια ανάπτυξης
Αν θεωρείς οτι ο ρόλος του Sales Account Manager είναι για εσένα, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! #salesjobs

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο +30 2166001705 και να ζητήσεις την Φένια Χαλαστάρα.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.