Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/06/2022

Πωλητή / Πωλήτρια Φαρμακείου

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΟΖΑΝΗ -ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ - ΕΔΕΣΣΑ- ΒΕΡΟΙΑ | ΚΟΖΑΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Όμιλος επιχειρήσεων, στο χώρο της υγείας, σε συνέχεια δυναμικής ανάπτυξής του τμήματος πωλήσεων των ιατροτεχνολογικών & παραφαρμακευτικών προϊόντων:

Αναζητά

Έμπειρο Πωλητή / Πωλήτρια Φαρμακείου
για την Περιοχή Κοζάνης-Πτολεμαϊδας-Έδεσσας-Βέροιας

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για την διαχείριση του υπάρχοντος δικτύου φαρμακείων και κυρίως για την ανάπτυξη αυτού στον τομέα ευθύνης του, με στόχο την μεγιστοποίηση της ορατότητας και την αύξηση των πωλήσεων των προϊόντων της εταιρίας

Κύρια Καθήκοντα:
Ο/Η κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος / η για την πώληση των προϊόντων της εταιρείας και πιο συγκεκριμένα θα αναλάβει την αποτελεσματική:
-Κάλυψη υπάρχον πελατολογίου και ανάπτυξη του
-Παραγγελιοληψία & Merchandising
-Ανάπτυξη πωλήσεων και βελτίωση ορατότητας προϊόντων βάση KPI ’ s
-Υλοποίηση πλάνων ενεργειών και τοποθέτησης προϊόντων
-Μηνιαίες αναφορές αποτελεσμάτων για τον τομέα ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

-Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office)
-Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
-Απαραίτητη προϋπηρεσία στις πωλήσεις ιατροτεχνολογικών ειδών στα φαρμακεία τουλάχιστον 2 έτη
-Δυνατότητα ταξιδιών.
-Επαγγελματισμός, συνέπεια.
-Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης.
-Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
-Άδεια οδήγησης Ι.Χ.

Παροχές

-Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
-Bonus επίτευξης στόχων
-Εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό.
-Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
-Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης