Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/2/2023

Υπεύθυνος Πωλήσεων και Διαχείριση πελατολογίου Ελλάδας & Εξωτερικού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΒΙΛΚΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη ελληνική εταιρία στον χώρο της βρεφικής ένδυσης με έδρα την Θεσσαλονίκη, αναζητά δυναμικό στέλεχος πωλήσεων για να καλύψει άμεσα την παραπάνω θέση.

Περιγραφή θέσης:

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα αναλάβει την ευθύνη σχεδιασμού, διαμόρφωσης και υλοποίησης της εμπορικής πολιτικής της εταιρίας, την επαφή με υπάρχον και δυνητικό πελατολόγιο, με στόχο την αύξηση των μεριδίων αγοράς και την περαιτέρω ανάπτυξη της εταιρίας σε νέες αγορές εσωτερικού και εξωτερικού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Ανώτερης ή Ανώτατης Σχολής
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (2η γλώσσα θα αξιολογηθεί ως ιδιαίτερο προσόν.)
  • Ανάλογη εμπειρία στις πωλήσεις εσωτερικού - εξωτερικού
  • Εξαιρετική γνώση Η/Υ / Excel / ERP & Social media
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Δίπλωμα ΙΧ αυτοκινήτου
  • Εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων (για άνδρες)

Απαραίτητες δεξιότητες & εμπειρία:

  • Ικανότητα διαμόρφωσης εμπορικής πολιτικής - Κατανόηση και επίτευξη των στόχων
  • Κατανόηση, ανάλυση και διαχείριση των δεδομένων και των τάσεων της αγοράς
  • Δεξιότητες στην επικοινωνία και στη διαπραγμάτευση
  • Δυνατότητα διαχείρισης εμπορικών θεμάτων και κρίσεων
  • Εμπειρία συμμετοχής σε κλαδικές εκθέσεις Ελλάδας και εξωτερικού
  • Μεθοδικότητα, οργανωτικότητα, ευελιξία & προσαρμοστικότητα
  • Επαγγελματισμός και ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

Παρέχονται

  • Ικανοποιητικό πακέτο παροχών ανάλογα με τα προσόντα
  • Bonus
  • Δυνατότητα εξέλιξης

Αποστολή βιογραφικών σημειωμάτων με πρόσφατη φωτογραφία