Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/2/2019

Relationship Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η lmw αναζητά, εκ μέρους χρηματοοικονομικής εταιρείας, έναν δυναμικό Relationship Manager με εμπειρία στη διαχείριση μη εξυπηρετούμενων δανείων.

Καθήκοντα

  • Πραγματοποίηση συχνών ελέγχων των συνεργαζόμενων δικηγορικών γραφείων με στόχο τη διασφάλιση της τηρήσης πολιτικής και των επιμέρους διαδικασιών διαχειρίσεως των ανατεθειμένων χαρτοφυλακίων
  • Καθοδήγηση των στελεχών του δικτύου εξωτερικών συνεργατών για την ενδεδειγμένη πολιτική διαχειρίσεως των ανατεθειμένων χαρτοφυλακίων κι αποτελεσματική επίλυση πιθανών δυσλειτουργιών που ανακύπτουν κατά τη διαχείρισή τους
  • Διεξαγωγή ημερήσιων αναφορών προς τη Διοίκηση σχετικά με την αποτελεσματικότητα του δικτύου εξωτερικών συνεργατών βάσει KPIs, αξιολόγηση της αποδοτικότητας και υποβολή βελτιωτικών προτάσεων
  • Αξιολόγηση των δυνατοτήτων διαχείρισης μεγάλου όγκου υποθέσεων από τους εξωτερικούς συνεργάτες και διασφάλιση της βέλτιστης διαχείρισης των ανατεθειμένων υποθέσεων
  • Εκπαίδευση των στελεχών του δικτύου εξωτερικών συνεργατών αναφορικά με νέα προγράμματα αναδιαρθρώσεων δανείων ή ρυθμίσεων οφειλών σε καθυστέρηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Οικονομικών Επιστημών, Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφούς πεδίου
  • 5+ έτη προϋπηρεσία σε διαχείριση ληξιπρόθεσμων απαιτήσεων ή σε αντίστοιχο εποπτικό ρόλο
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή χρήση MS Office

Δεξιότητες

  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας και δημιουργίας άριστων διαπροσωπικών σχέσεων
  • Δυνατότητα επίλυσης σύνθετων προβλημάτων και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και ικανότητα αποτελεσματικής εποπτείας ομάδων
  • Προσαρμοστικότητα κι επίτευξη στόχων βάσει αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και δυνατότητες περαιτέρω ανάπτυξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας.