Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/06/2023

Process Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΞΑΝΘΗ

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης είναι ένας ελληνικός πολυεθνικός Όμιλος, ο οποίος δραστηριοποιείται στην παραγωγή και διάθεση προϊόντων πολυπροπυλενίου και πολυαιθυλενίου, διαθέτοντας παραγωγικές εγκαταστάσεις σε 6 χώρες (Ελλάδα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ιρλανδία και ΗΠΑ), εταιρείες διανομής και εμπορίας σε 4 χώρες (Νορβηγία, Σουηδία, Σερβία, Αυστραλία) και δίκτυο πωλήσεων που εκτείνεται σε περισσότερες από 80 χώρες.

H εταιρεία Thrace Plastics Pack, μέλος του Ομίλου Πλαστικά Θράκης, αναζητά να προσλάβει ένα άτομο για την κάλυψη της θέσης

Η θέση έχει έδρα την Ξάνθη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Αναπτύσσει, διαμορφώνει και βελτιστοποιεί την παραγωγική διαδικασία
  • Αξιολογεί τις υπάρχουσες διαδικασίες, πραγματοποιεί μετρήσεις και ελέγχους και ερμηνεύει τα δεδομένα
  • Σχεδιάζει, πραγματοποίει δοκιμαστικούς ελέγχους και εκτελεί την αναβάθμιση συστημάτων και διαδικασιών
  • Παραμένει ενήμερος για τις εξέλιξης και νέες τάσεις στον κλάδο, διερευνά και προτείνει καινοτόμες λύσεις για την βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας
  • Διαχειρίζεται τους χρονικούς και οικονομικούς περιορισμούς
  • Καταγράφει τις διαδικασίες
  • Προάγει κουλτούρα υγείας & ασφαλείας στο χώρο εργασίας

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανικού (Χημικού/Ηλεκτρολόγου/Μηχανολόγου)
  • 2-3 χρόνια προϋπηρεσία σε βιομηχανικούς χώρους
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές ικανότητες, ομαδικό πνεύμα
  • Οργανωτικός, ικανότητα διαχείρισης του χρόνου, θέτει προτεραιότητες και τηρεί αυστηρές προθεσμίες
  • Ισχυρές δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων, εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά άνδρες υποψηφίους).

Ο Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευση & ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα