Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/3/2024

Πωλητής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εισαγωγική εταιρεία που δραστηριοποιείται στις πωλήσεις μηχανημάτων έργου, παρελκομένων και μηχανολογικού εξοπλισμού στο δημόσιο τομέα επιθυμεί να προσλάβει υπάλληλο για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Χαρακτηριστικά θέσης / αρμοδιότητες:

  • Πωλήσεις μηχανημάτων - παρελκομένων
  • Γραφειακή υποστήριξη της διαδικασίας των πωλήσεων
  • Επικοινωνία με το υπάρχον πελατολόγιο
  • Στοχευμένες επισκέψεις στο υπάρχον πελατολόγιο
  • Προετοιμασία οικονομικών προσφορών – υποστηρικτικού υλικού πωλήσεων
  • Παρακολούθηση διαδικασιών μέχρι το τελικό στάδιο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαπραγμάτευσης
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Δίπλωμα οδήγησης Β’ κατηγορίας
  • Εργατικότητα και υπευθυνότητα

Επιθυμητά προσόντα

  • Επιθυμητή γνώση Γερμανικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Μηχανολογικές γνώσεις επιθυμητές

Παροχές

  • Πενθήμερη, οκτάωρη εργασία
  • Μισθός – ασφάλιση – bonus
  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση στο αντικείμενο και τα προϊόντα της εταιρείας
  • Επαγγελματική σταθερότητα και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης