Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Ηλεκτρολόγος Αυτοκινήτων

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η Automotivo Group, ο μεγαλύτερος επίσημος διανομέας Renault - Dacia στην Αττική, και εισαγωγέας των οχημάτων Aixam με 35 χρόνια ιστορία στο κλάδο του αυτοκίνητου, αναζητά Ηλεκτρολόγο Αυτοκινήτων.

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, μόνιμος

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Διάγνωση ηλεκτρικών προβλημάτων στα οχήματα χρησιμοποιώντας διαγνωστικά εργαλεία
  • Επισκευή ή αντικατάσταση ηλεκτρικών συστημάτων και εξαρτημάτων
  • Ορθή χρήση εργαλείων όπως πολύμετρα κτλ.
  • Προσφορά και αποδοχή βοήθειας σε δύσκολες περιπτώσεις επισκευής προς και από τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας εάν και εφόσον χρειαστεί
  • Συνεχόμενη συνεργασία και επικοινωνία με τον διαγνώστη - εργοδηγό για επίλυση θεμάτων επισκευών
  • Τήρηση κανόνων υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:

  • Πτυχίο τεχνικής σχολής, απαραίτητα μηχανικού/ ηλεκτρολόγου αυτοκινήτων ή μηχανοτρονικής
  • Επιθυμητή ανάλογη εργασιακή εμπειρία
  • Καλή τεχνική αντίληψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικότητα και πνεύμα συνεργασίας
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου (απαραίτητο)

Παροχές

Παροχές εταιρίας:

  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας με ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα
  • Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.