Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
9/4/2024

Μηχανικός Αυτοκινήτων

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η εταιρεία ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ δραστηριοποιείται ως επίσημος έμπορος & εξουσιοδοτημένος επισκευαστής για τις μάρκες BMW - MINI - VOLVO με καταστήματα εκπροσώπησης σε Θεσσαλονίκη & Λάρισα ενώ παρέχει υπηρεσίες ενοικίασης για την AVIS σε Θεσσαλονίκη, Λάρισα, Βόλο και Σκιάθο.
Εδώ και 20 έτη, όραμά μας παραμένει να επιτυγχάνουμε σταθερή, μακροχρόνια ανάπτυξη επενδύοντας στην εκπαίδευση των ανθρώπων μας και παρέχοντας προϊόντα και υπηρεσίες ανώτερης ποιότητας.

Στα πλαίσια συνεχούς ανάπτυξής της και για τη διασφάλιση παροχής υπηρεσιών υψηλού επιπέδου στους πελάτες της, αναζητά άτομα για τη στελέχωση του τμήματος Συνεργείου και συγκεκριμένα για τη θέση του Μηχανικού αυτοκινήτων στο κατάστημα της Λάρισας

Περίληψη θέσης

Να εκτελεί εργασίες συντήρησης, διάγνωσης και επισκευής και να συνεισφέρει με τις ενέργειες του στην επίτευξη των ποσοτικών και ποιοτικών στόχων του τμήματος

Αρμοδιότητες
  • Συντήρηση οχημάτων
  • Αποσυναρμολόγηση, συναρμολόγηση, επισκευή μηχανικών μερών οχημάτων
  • Διάγνωση βλαβών οχημάτων & επίλυση τεχνικών θεμάτων
  • Φροντίδα, τακτοποίηση και καθαριότητα θέσης εργασίας
Πρόσωπο αναφοράς: Προϊστάμενος Συνεργείου

Λεπτομέρειες σύμβασης: Πλήρες ωράριο / Αορίστου χρόνου
5θήμερο - 8άωρο (08:30 - 17:00 με 30 λεπτά διάλειμμα)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού ή Μηχανοτρονικού Αυτοκινήτων
  • Δίπλωμα ΙΧ
  • Επιθυμητή γνώση αγγλικών και χειρισμού υπολογιστή
  • Επιθυμητή προυπηρεσία
  • Επιθυμητή άδεια ασκήσεως εργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (αναλόγως των προσόντων & της προυπηρεσίας)
  • Μηνιαία απόδοση επιβράβευσης (έναντι Bonus)
  • Ετήσια εκκαθάριση επιβράβευσης (Bonus επίτευξης ποιοτικών & ποσοτικών στόχων)​
  • Ευχάριστο, σύγχρονο και προσεγμένο περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής ανάπτυξη και εκπαίδευση
  • Δυνατότητες εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.