Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/5/2022

Στέλεχος Πωλήσεων Εσωτερικού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η STANCOLAC A.E. είναι Ελληνική βιοµηχανία παραγωγής χρωµάτων µε ηγετική θέση στον κλάδο της παρέχοντας υψηλής ποιότητας προϊόντα για περισσότερο από 40 έτη. Διαθέτει οργανωµένο δίκτυο συνεργατών και παρουσία σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Περιγραφή θέσης / Κύριες Αρµοδιότητες

  • Συµµετέχει στον σχεδιασµό της στρατηγικής πωλήσεων της περιοχής ευθύνης του µε ταυτόχρονη ανάπτυξη δικτύου εξωτερικών συνεργατών
  • Είναι υπεύθυνος για την επίτευξη των καθορισµένων στόχων πωλήσεων
  • Εξασφαλίζει και διατηρεί ισχυρές σχέσεις µε το υφιστάµενο πελατολόγιο
  • Οργανώνει τακτικές συναντήσεις και διαχειρίζεται σε καθηµερινή βάση προβλήµατα και αιτήµατα των πελατών και συνεργατών της εταιρείας
  • Είναι προσανατολισµένος στην διεύρυνση του πελατολογίου µέσω της αναζήτησης νέων επαγγελµατικών ευκαιριών συνεργασίας καθώς και την παρουσίαση των νέων προϊόντων στο υφιστάµενο πελατολόγιο.
  • Παρακολουθεί την αγορά και τον ανταγωνισµό µε στόχο την δηµιουργία και αξιοποίηση νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Διασφαλίζει την σωστή εφαρµογή της εµπορικής πολιτικής και των προκαθορισµένων διαδικασιών της εταιρείας από το δίκτυο των συνεργατών της
  • Εφαρµόζει την εταιρική πολιτική και τις εσωτερικές διαδικασίες του τµήµατος πωλήσεων.
  • Υλοποιεί την καθορισµένη στρατηγική πωλήσεων της εταιρείας για την επίτευξη των στόχων, την αύξηση του µεριδίου αγοράς και την επέκταση της πελατειακής βάσης στην περιοχή ευθύνης του
  • Συµµετέχει σε εκδηλώσεις, συνέδρια και εµπορικές εκθέσεις του κλάδου

Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή Πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου :
  • Μόνιµος κάτοικος Νοµού Αττικής
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων
  • Επιθυµητή γνώση της αγοράς οικοδοµικών και βιοµηχανικών προϊόντων
  • Επιθυµητή γνώση τεχνικών πωλήσεων στον κλάδο των κατασκευών
  • Εµπορική αντίληψη και άριστες διαπραγµατευτικές ικανότητες
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και λήψης αποφάσεων
  • Γνώση χειρισμου Η/Υ

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει :
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και bonus βάσει στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
Αν θεωρείτε ότι το προφίλ σας ταιριάζει σε αυτή τη θέση, τότε περιµένουµε την αίτησή σας!