Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2024

Εργάτης Φορτοεκφόρτωσης Αεροσκαφών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H MASTER PLUS HR για λογαριασμό πελάτη της, Εταιρείας Επίγειας Εξυπηρέτησης στο Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών “Ελ. Βενιζέλος”, αναζητά άτομα για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

  • Φόρτωση / εκφόρτωση και διαχωρισμός αποσκευών, φορτίου και ταχυδρομείου σύμφωνα με τις απαιτήσεις της εκάστοτε αεροπορικής εταιρείας εντός προκαθορισμένου χρόνου
  • Ασφάλιση βαρέων φορτίων, επικινδύνων υλικών ή ζώων εντός αεροσκάφους, με τη χρήση ιμάντων σύμφωνα με τους κανονισμούς υγιεινής και ασφάλειας
  • Καταμέτρηση αποσκευών με χρήση ηλεκτρονικών μέσων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Γυμνασίου ή Λυκείου
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη ή σε χειρωνακτικές εργασίες.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Μηνιαία κάρτα ΟΑΣΑ απεριορίστων διαδρομών ή κάρτα καυσίμων
  • Παροχή ΜΑΠ (μέσα ατομικής προστασίας)
  • Βαρέα ένσημα
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες εσωτερικής εξέλιξης και ανάπτυξης.
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.