Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/09/2017

Πωλητής Ανταλλακτικών Αυτοκινήτων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Είσαι απόφοιτος  σχολής Μηχανολογίας ή Μηχανικών Αυτοκινήτου;
Είσαι επικοινωνιακός με έφεση στις πωλήσεις;
Τώρα μπορείς να εργαστείς για εταιρεία ανταλλακτικών αυτοκινήτου!

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρείας ανταλλακτικών για επαγγελματικά οχήματα και μηχανήματα, με ειδίκευση στα συστήματα πέδησης, ανάρτησης και αέρος, αναζητά άτομο για τη στελέχωση του τμήματος πωλήσεων.   Ο κάτοχος της θέσης, θα αναλάβει επισκέψεις σε συνεργεία και εμπορικές επιχειρήσεις στην Δυτική Ελλάδα και την Πελοπόννησο.

Αρμοδιότητες Ρόλου

  • Παρουσίαση και προώθηση της εταιρείας και των προϊόντων στους πελάτες της
  • Δημιουργία εμπορικών προσφορών, παραγγελιών  και  επίβλεψη της όλης διαδικασίας μέχρι την πώληση και ολοκλήρωση της
  • Συνεργασία με το εμπορικό τμήμα του ομίλου για τις πωλήσεις, εγγυήσεις, την   τιμολόγηση και τις παραδόσεις
  • Διαχείριση αποθήκης και αποθεμάτων μέσω ERP συστημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής ΟΑΕΔ Τεχνιτών Μηχανών και Συστημάτων Αυτοκινήτου ή IEK Μηχανικού Αυτοκινήτων ή ΤΕΙ Μηχανολογίας
  • 1-2 χρόνια εργασιακή εμπειρία σε πωλήσεις B2B
  • Ικανότητες επικοινωνίας, παρουσίασης και διαπραγμάτευσης
  • Εμπειρία  σε συνεργεία αυτοκινήτων ή σε πωλήσεις ανταλλακτικών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Γνώση  MS Office, Internet και ΕRP συστημάτων
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Δυνατότητα μετακινήσεων και ταξιδίων εντός και εκτός νομού Αττικής

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός & ποσοστά επί των πωλήσεων
  • Παροχή εταιρικού οχήματος
  • Πλήρης κάλυψη εξόδων κίνησης & διαμονής
  • Ευκαιρίες γρήγορης εξέλιξης σε άριστο εργασιακό περιβάλλον, με δυνατότητα μακροχρόνιας συνεργασίας