Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
3/5/2024

Βοηθός Αποθήκης και Παράδοσης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η PeopleCert είναι παγκόσμιος ηγέτης στην αξιολόγηση και πιστοποίηση επαγγελματικών δεξιοτήτων, συνεργαζόμενη με πολυεθνικούς οργανισμούς και κυβερνητικούς φορείς για την ανάπτυξη και την παράδοση εξετάσεων. Ο Όμιλος διενεργεί εξετάσεις σε πάνω από 200 χώρες και σε 25 γλώσσες μέσω της υπερσύγχρονης τεχνολογίας αξιολόγησης, η PeopleCert δίνει τη δυνατότητα σε επαγγελματίες να ενισχύσουν τις δεξιότητες τους με απώτερο σκοπό την ανάπτυξη της καριέρας τους.

Η PeopleCert αναζητεί Βοηθό Αποθήκης και Παράδοσης, προκειμένου να διασφαλίσει την αποτελεσματική λειτουργία της αποθήκης του Ομίλου και την έγκαιρη παράδοση των εμπορευμάτων στους πελάτες της PeopleCert.

Αρμοδιότητες
  • Παραλαβή, εκφόρτωση και οργάνωση των εισερχόμενων αποθεμάτων.
  • Ακριβής καταμέτρηση και τεκμηρίωση των παραλαμβανόμενων εμπορευμάτων και έγκαιρη ανάδειξη τυχόν ζητημάτων σχετικά με την παραλαβή.
  • Απογραφή και έλεγχος αποθεμάτων.
  • Έλεγχος προϊόντων για τυχόν ελαττώματα ή ζημιές πριν από τη συσκευασία και την αποστολή.
  • Διαλογή και συσκευασία παραγγελιών με ακρίβεια, προετοιμασία πακέτων για αποστολή, συμπεριλαμβανομένης της κατάλληλης σήμανσης και συσκευασίας.
  • Χειρισμός περιπτώσεων μη παραλήψιμων πακέτων.
  • Επικοινωνία και συνεργασία με υπευθύνους και συναδέλφους.
  • Ο υποψήφιος ενδέχεται να διαχειριστεί υποστηρικτικά και άλλα σχετικά καθήκοντα στα πλαίσια του ρόλου.
Απαραίτητα Προσόντα
  • Απόφοιτος Πανεπιστημίου ή ΙΕΚ.
  • Προϋπηρεσία σε διαχείριση αποθήκης ή άλλη θέση με διεκπεραιωτικά καθήκοντα.
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ θα εκτιμηθεί.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας θα εκτιμηθεί.
  • Εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια.
  • Εργατικότητα και υπευθυνότητα.
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για τους άνδρες).

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπίζονται με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.