Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/10/2021

Account Manager (Energy Expert)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Pantelidis Group Of Companies, με έδρα την Αλεξανδρούπολη - Επίσημος συνεργάτης του μεγαλύτερου ανεξάρτητου παραγωγού και προμηθευτή Ηλεκτρικής Ενέργειας και Φυσικού Αερίου, της Protergia, αναζητά: Account Manager - Energy Expert για την διαχείριση και ανάπτυξη πελατολογίου εταιρικών και οικιακών πελατών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.

Ο ιδανικός υποψήφιος είναι υπεύθυνος για την επικοινωνία με υφιστάμενους και νέους εταιρικούς και οικιακούς πελάτες με σκοπό την πώληση υπηρεσιών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.

Περιγραφή Θέσης:

  • Λεπτομερής εκπαίδευση και καθημερινή παρακολούθηση της αγοράς
  • Οργάνωση προγράμματος επισκέψεων σε συνεργασία με τον άμεσο προϊστάμενο
  • Ολοκληρωμένη παρουσίαση των υπηρεσιών/προγραμμάτων της εταιρείας στον πελάτη
  • Διερεύνηση αναγκών και διαχείριση αντιρρήσεων
  • Άμεση πώληση βάσει των αναγκών του καταναλωτή
  • Καθημερινό Reporting πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Λυκείου/ΤΕΙ/ΑΕΙ/ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία σε θέση πωλήσεων, ιδανικά στην αγορά της ενέργειας ή οποιαδήποτε συναφή δραστηριότητα
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Προσανατολισμός στον πελάτη και στην επίτευξη στόχων
  • Δραστήρια και δυναμική προσωπικότητα με όρεξη για δουλειά και προσωπική εξέλιξη
  • Γνώση Η/Υ (Windows, Office)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Bonus επί των πωλήσεων
  • Διαρκή εκπαίδευση στο χώρο του Marketing και των Πωλήσεων
  • Προοπτικές άμεσης εξέλιξης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον