Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2024

Πωλητής Βιομηχανικού Εξοπλισμού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΛΙΤΟΧΩΡΟ | ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία LINOS SOLUTIONS ΕΠΕ είναι τεχνική εταιρεία ή οποία αναλαμβάνει την μελέτη, τον σχεδιασμό και την κατασκευή βιομηχανικών μονάδων παραγωγής τροφίμων, ζωοτροφών, σπόρων, χημικών, πλαστικών και βιοκαυσίμων.

Η θέση του πωλητή είναι κομβικής σημασίας για την εταιρεία μας διότι αντιπροσωπεύει την επιχείρησή στην αγορά, καθώς είναι ο συνδετικός κρίκος επιχείρησης-αγοράς-πελάτη. Η εικόνα που σχηματίζει ο πελάτης για την επιχείρηση μας περνάει μέσα από την εικόνα που έχει για τον Πωλητή

Αρμοδιότητες:

  • Τηλεφωνική επικοινωνία με τους πελάτες
  • Ενημέρωση του προγράμματος ERP CRM για νέα αιτήματα πελατών
  • Σύνταξη οικονομικών προσφορών
  • Διαχείριση προγραμμάτων κοινωνικής δικτύωσης (Linkedin, facebook κλπ)
  • Επισκέψεις σε πελάτες εκτός έδρας με δυνατότητα διανυκτέρευσης αν χρειαστεί.
  • Δυνατότητα προώθησης προϊόντων σε εκθεσιακούς χώρους όταν η εταιρία λαμβάνει μέρος σε εκθέσεις-

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας (επιπλέον γνώση ξένης γλώσσας θα συνεκτιμηθει)
  • Γνώση προγράμματος ERP (κατα προτίμηση της SOFT1)
  • Γνώση πρoγράμματος photoshop, corel ή κάποιο αντίστοιχο
  • Γνώση χειρισμού μέσων κοινωνικής δικτύωσης (Linkedin, facebook κλπ)
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Διαρκής υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης