Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/03/2020

Τεχνικοί Πωλήσεων Επαγγελματικών Λύσεων Καθαρισμού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, μίας από τις κορυφαίες Πολυεθνικές Εταιρείες, η οποία προσφέρει αποτελεσματικές λύσεις για τις καθημερινές εργασίες καθαρισμού και ποτίσματος στους πελάτες της, αναζητά δύο Τεχνικούς Πωλήσεων Επαγγελματικών Λύσεων Καθαρισμού.

Περιοχή Ευθύνης: Το ένα άτομο θα ενταχθεί στο δυναμικό του επίσημου αντιπροσώπου της εταιρείας στον Πειραιά, ενώ το άλλο άτομο θα ενταχθεί στο δυναμικό του επίσημου αντιπροσώπου της εταιρείας στο Χαλάνδρι.

Αρμοδιότητες:
Οι κάτοχοι της θέσης, θα αναλάβουν τη διαχείριση και διεύρυνση του πελατολογίου σε συγκεκριμένες επαγγελματικές ομάδες στην περιοχή ευθύνης τους.

Πιο συγκεκριμένα θα:
  • Πραγματοποιούν τηλεφωνικές επαφές και συναντήσεις στον χώρο των πελατών
  • Αναπτύσσουν το υπάρχον πελατολόγιο, πωλώντας νέους κωδικούς, μηχανήματα και αναλώσιμα
  • Επιδεικνύουν τις λύσεις καθαρισμού της εταιρείας και θα εκπαιδεύουν τεχνικά τους τελικούς πελάτες στη σωστή χρήση των μηχανημάτων, αξεσουάρ και αναλώσιμων
  • Επιλύουν απλά τεχνικά θέματα σε ότι έχει να κάνει με το service των μηχανημάτων
  • Οργανώνουν τη βάση δεδομένων των πελατών, κατηγοριοποιώντας τα Accounts
  • Αποστέλλουν ενημερώσεις και σχετικό newsletter στους πελάτες
  • Παρακολουθούν την Αγορά και τον Ανταγωνισμό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος Πτυχίου Τεχνικής κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στο χώρο των Β2Β πωλήσεων και ιδιαίτερα μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Θετική προσωπικότητα προσανατολισμένη στην επίτευξη των στόχων και τις πωλήσεις
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Σταθερός Μηνιαίος Μισθός και Σύμβαση Αορίστου Χρόνου
  • Βonus επίτευξης ετήσιου στόχου
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, με χρήση κατά το ωράριο εργασίας
  • Laptop και Κινητό τηλέφωνο
  • Εκπαίδευση τόσο στην Ελλάδα, όσο και στο Εξωτερικό
  • Φιλικό, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας