Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/10/2018

Μηχανικός Βιομηχανικού Σχεδιασμού

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Διδακτορικό (PhD)

Είσαι Μηχανικός Βιομηχανικού Σχεδιασμού, απόφοιτος τμήματος μηχανολογίας ή βιομηχανικού σχεδιασμού;

Διαθέτεις άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες;

Εάν είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες, με ομαδικό πνεύμα και με φιλοδοξία για σταδιοδρομία στη βιομηχανία τότε, ίσως, η συγκεκριμένη θέση εργασίας είναι για εσένα.

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Μηχανικού Βιομηχανικού Σχεδιασμού είναι:

  • Η χρήση εξειδικευμένου λογισμικού CAD για την δημιουργία μοντέλων και κατασκευαστικών σχεδίων με βάση τις προδιαγραφές των παραγγελιών και τις βιβλιοθήκες προϊόντων.
  • Η επιλογή  των καταλληλότερων κατασκευαστικών λύσεων με κριτήρια ποιότητας και κόστους παραγωγής.
  • Η επίβλεψη της υλοποίησης των κατασκευαστικών λύσεων σε συνεργασία με τον υπεύθυνο παραγωγής για την έγκαιρη, ποιοτική και αποτελεσματική υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής
  • Η οργάνωση και συντήρηση αρχείων κατασκευαστικών σχεδίων
  • Η επικύρωση / διόρθωση  σχεδίων σε συνεργασία με τον Διευθυντή Σχεδιασμού και την υπόλοιπη ομάδα σχεδιασμού.

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανικού Βιομηχανικού Σχεδιασμού, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. Μηχανολόγου Μηχανικού ή Βιομηχανικού σχεδιασμού.
  • Εργασιακή εμπειρία 5 ετών σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση στην ελασματουργία.
  • Άριστη γνώση μηχανολογικού σχεδίου (σε βάθος γνώση 2D/3D CAD, κατά προτίμηση σε περιβάλλον Siemens NX).
  • Κατανόηση των μεθόδων επεξεργασίας μετάλλου, ιδιαίτερα στην ελασματουργεία.
  • Γνώση πακέτων σχεδιασμού επίπεδου ελάσματος (sheet metal) θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
  • Γνώση Αγγλικών (επίπεδο B2).
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών.
  • Επιθυμητή γνώση CAM, ιδιαίτερα σε τεχνολογίες επεξεργασίας ελάσματος.
  • Εμπειρία χειρισμού/ προγραμματισμού μηχανημάτων CNC θα εκτιμηθεί.

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Μηχανικό Βιομηχανικού Σχεδιασμού:

  • Πολύ καλό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης

Είμαι ο Πάνος Ζέρβας και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.