Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
13/04/2024

Μηχανολόγος ή Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…
Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 69 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 40 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας ζητούμε Μηχανολόγο ή Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για τις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στην πόλη των Σερρών.

Περιγραφή Θέσης

  • Συμμετέχει στη σωστή και έγκαιρη έναρξη της παραγωγής
  • Φροντίζει για την προληπτική συντήρηση του εξοπλισμού βάσει του προγράμματος συντήρησης
  • Επιδιορθώνει βλάβες στον εξοπλισμό του τομέα ευθύνης του
  • Προτείνει βελτιώσεις της λειτουργίας και του εξοπλισμού του τμήματός του/ης
  • Μεριμνά για την καλή χρήση του εξοπλισμού παραγωγής που βρίσκεται υπό την ευθύνη του/ης
  • Συνεργάζεται με τους εργοδηγούς γραμμής για την προετοιμασία των γραμμών παραγωγής σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγωγής
  • Ακολουθεί πιστά τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων
  • Αναλαμβάνει την αυστηρή εφαρμογή και τήρηση των κανόνων πυρασφάλειας και πυροπροστασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η σχολής πρώην ΑΤΕΙ ή ΟΑΕΔ ή επαγγελματικής σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ή Μηχανολόγων Μηχανικών
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμηση στον τομέα τροφίμων ή φαρμάκων >= 2 ετών θα ληφθεί σοβαρά υπόψη
  • Ειδικές γνώσεις σε λειτουργία και συντήρηση εξοπλισμού και δικτύων είναι must
  • Γνώσεις οργάνων ελέγχου (ροή, στάθμη, κτλ.) θα αποτελέσουν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Ικανότητα ανάγνωσης και κατανόησης διαγραμμάτων ροής καθώς και ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Γνώσεις για ασφάλεια, πυρασφάλεια και υγιεινή στον χώρο εργασίας
  • Ευχέρεια χειρισμού προγραμμάτων Office
  • Βασικές αρχές τεχνολογίας τροφίμων
  • Καλή γνώση Αγγλικών ή Γερμανικών θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα επιδότησης για μετοίκηση/μετεγκατάστασης σε υποψηφίους που δεν κατάγονται από τον Ν. Σερρών
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση

Και το πιο σημαντικό είναι η ευκαιρία να απασχοληθείς σε μια εταιρεία, που νοιάζεται για ΕΣΕΝΑ και την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ σου!

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.